Виставка робіт українського політв'язня Романа Сущенка «Мистецтво за ґратами» стартує 15 лютого в Культурно-інформаційному центрі Посольства України у Франції.

На виставці представлять збільшені фотокопії робіт журналіста, які він створив під час ув’язнення в СІЗО «Лефортово» протягом 2016-2018 років. Сущенко малював кульковими ручками, олівцем та цибулевим соком. У відкритті заходу візьмуть участь посол України у Франції Олег Шамшур та дружина Романа Сущенка Анжеліка.

Дочка Романа Юлія у коментарі Громадському розповіла, що мета виставки — привернути увагу світової спільноти до справи Сущенка та інших українських політв’язнів, яких незаконно утримують у Росії.

«8 лютого батькові виповнюється 50 років, це вже третій день народження, який він проводить в ув’язненні. І ця виставка — це також спосіб привітати його зі святом», — говорить Юлія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Я не вірю, що мій батько шпигун», — інтерв’ю з дочкою політв'язня Романа Сущенка.

Виставка «Мистецтво за ґратами» триватиме близько тижня. Раніше її вже експозиціонували в Києві та Брюсселі.

Нагадаємо, 4 червня 2018 року суд у Москві визнав винним у «шпигунстві» і засудив до 12 років колонії суворого режиму українського журналіста Романа Сущенка. Засуджений Сущенко в останньому слові не визнав провини.

12 вересня захисник Марк Фейгін повідомив, що Роман Сущенко готовий просити про помилування.

Нагадаємо, кореспондент українського інформагентства «Укрінформ» у Франції Роман Сущенко був затриманий у Москві у вересні 2016 року, коли приїхав до Росії відвідати родичів. У жовтні того року ФСБ РФ висунула Сущенку офіційне звинувачення у шпигунстві.

Поділитись: