Світ

У парламенті Ірану спалили прапор США через рішення Трампа про вихід з ядерної угоди

9 травня, 2018 13:20
Світ/У парламенті Ірану спалили прапор США через рішення Трампа про вихід з ядерної угоди
Зберегти
Вигляд
У парламенті Ірану депутати спалили паперовий прапор США і кричали «Смерть Америці» після рішення президента США Дональда Трампа про вихід з ядерної угоди з Іраном.

У парламенті Ірану депутати спалили паперовий прапор США і кричали «Смерть Америці» після рішення президента США Дональда Трампа про вихід з ядерної угоди з Іраном.

Про це повідомляє Associated Press.

Депутати тримали в руках палаючий прапор, а їхні колеги вигукували «Смерть Америці!». Вони також спалили шматок паперу, який символізував ядерну угоду, і потопталися по ньому.

Раніше депутати заявляли про сподівання, що Європа надалі працюватиме з Іраном для збереження угоди, однак багато депутатів налаштовані песимістично.

8 травня президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати вийдуть з угоди щодо іранської ядерної програми і відновлять санкції проти Ірану.

Іран назвав вихід США з ядерної програми «незаконним».

ЄС занепокоєний виходом США з ядерної угоди та заявою про нові санкції проти Ірану.

В ООН «глибоко розчаровані» виходом США з ядерної угоди з Іраном.

Раніше прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив про розкриття «таємних документів», згідно з якими Іран порушив ядерну угоду та продовжував розробляти зброю. Після чого Ізраїль перевів війська в стан підвищеної боєготовності через активність Ірану в Сирії.

Білий дім підтримав заяву прем'єра Ізраїлю про те, що Іран порушив ядерну угоду.

Пізніше президент Франції Еммануель Макрон і президент США Дональд Трамп оголосили про намір розробити нову угоду щодо ядерної програми Ірану.

Президент Ірану Хассан Рухані попередив Сполучені Штати, що вони зіткнуться з «великим жалем», якщо Дональд Трамп вийде з ядерної угоди 2015 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вихід США з ядерної угоди з Іраном призведе до гонки атомного озброєння — МЗС Британії

У 2015 році Іран уклав угоду зі США і провідними країнами про відмову від розробки ядерної зброї в обмін на зняття деяких економічних санкцій, в тому числі — заборони на міжнародну торгівлю нафтою.

Уряди провідних європейських країн вважають угоду з Іраном важливою умовою для міжнародної безпеки.

Водночас низка країн, зокрема чинна адміністрація США та Ізраїль, висловлюють побоювання, що угода не дає твердих гарантій відмови Ірану від розробки ядерної зброї.

Пов`язані новини