Політика / Вибори

У партії «Сила людей» порадили Гнапу взяти паузу у політичній діяльності

Громадське
Політика/Вибори/У партії «Сила людей» порадили Гнапу взяти паузу у політичній діяльності
Зберегти
Вигляд
Екс-розслідувач та кандидат у президенти Дмитро Гнап має зробити перерву у політичній діяльності. Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомив Олександр Солонтай, член політради партії «Сила людей».

«Чому «Сила людей» ухвалила таке рішення, досить жорстке? Тому що «Сила людей» сповідає принцип європейської культури, європейської політики.. Якщо у політика якась проблема виникає на певний час, він робить паузу у політичній діяльності… І це буде нормально, якщо Дмитро зробить паузу, на кілька днів відкладе свою кампанію, вирішить проблему по суті», — наголосив Солонтай.

Водночас, пояснив депутат, юридично партія не може зняти кандидата, а лише може закликати кандидата це зробити. «Слово уже за кандидатом… таке питання може вирішити лише сам Дмитро», — наголосив колега Гнапа.

«Всередині партії досить гостра дискусія з приводу цієї ситуації, і для багатьох членів партії, для багатьох лідерів, вони добре розуміють, що Гнап гроші нікуди не подів, вони на місці, тому вони його підтримують… але загалом думка партії така, що це питання репутації, і його і всіх. Тому власне ухвалили таке рішення», — додав член політради партії.

Нагадаємо, політична партія «Сила людей» офіційно закликала свого висуванця Дмитра Гнапа відмовитися від участі у президентських виборах через те, що він, будучи розслідувачем, у 2015 році не перерахував кошти з отриманої премії на потреби армії, як обіцяв. Крім того, партія закликала Гнапа повернути їй кошти, витрачені на заставу до Центрвиборчкому. Гнап відмовився зніматись з виборів.

Нагадаємо, 8 лютого Центральна виборча комісія зареєструвала Дмитра Гнапа кандидатом у президенти України.

7 лютого стало відомо, що Дмитро Гнап у 2015 році не перерахував отримані редакцією «Слідство.Інфо» 15 тисяч євро на потреби армії. Гроші редакція отримала в рамках премії «Вільна преса Східної Європи-2015» за сприяння розвитку незалежної журналістики.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що відбувається довкола коштів «Слідства.Інфо» та кандидата в президенти Дмитра Гнапа

Сам Гнап заявив, що 2 тисячі євро редакція перерахувала «роті розвідників, які стояли під Артемівськом». Ще 3 917 євро він витратив на поточні потреби проекту «Слідство.Інфо», однак залишок, 9 087 євро, Гнап з невідомих причин залишив на своєму рахунку і тепер пообіцяв перерахувати на рахунок «Слідства.Інфо». Причини того, чому він не перерахував кошти у 2015 році, Гнап не назвав.

Пізніше народні депутати Остап Єднак та Наталія Веселова від партії «Сила людей» закликали Гнапа, який є представником партії на виборах, зняти свою кандидатуру.

2 лютого Дмитро Гнап зібрав близько 3 мільйонів гривень для реєстрації кандидатом у президенти. Його висунула кандидатом партія «Сила людей».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Я націоналіст, атеїст і піду на прайд» — Дмитро Гнап про війну, ЛГБТ, націоналізм і церкву

Більше про:
# дмитро гнап
Пов`язані новини