У Міністерстві оборони США вважають, що український літак помилково збили іранські військові.

Про це з посиланням на джерела в Пентагоні повідомляють Newsweek, The Associated Press та CBS News. Також про це повідомляє The Guardian з посиланням на джерела у західних спецслужбах.

Співрозмовники видань сказали, що літак збили через декілька годин після ракетної атаки Ірану на військові бази США в Іраку, й у цей час іранські військові очікували на військову відповідь США й помилково збили український літак.

За даними джерел Newsweek, літак МАУ збили ракетою, випущеною із зенітно-ракетного комплексу «Тор» російського виробництва.

Також зазначається, що західні спецслужби виявили характерні ознаки використання іранської зенітної батареї незадовго до падіння українського літака зі 176 людьми на борту. Також було зафіксовано інфрачервоні сліди від запуску двох ракет.

Водночас в Україні відбулася нарада оперативного штабу з питань катастрофи літака МАУ, повідомляє Офіс президента. У повідомленні зокрема наголошується, що розслідування перебуває на надто ранньому етапі, щоб озвучувати конкретні деталі. Розглядається кілька версій причин авіакатастрофи, додали в ОПУ.

Раніше в Раді національної безпеки та оборони України заявляли, що одна з версій катастрофи літака МАУ — збиття зенітною ракетою. Також в РНБО є три «секретні» версії авіакатастрофи.

  • Літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився уночі 8 січня невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, що на околицях Тегерана.
  • На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців
  • Серед загиблих також було 82 громадяни Ірану, 63 — Канади, 10 — Швеції, 4 — Афганістану, а також по 3 громадяни Німеччини та Великої Британії.
  • Іран самостійно вивчатиме чорні скриньки літака МАУ, але українські експерти зможуть слідкувати за цим процесом.
Поділитись: