У Нацполіції відзвітували про підсумки роботи у перший день жорсткіших умов карантину.

Про це повідомляє прес-служба поліції.

Так, за добу поліція склала 192 протоколи за статтею 44-3 «Порушення правил щодо карантину людей» Кодексу про адміністративні правопорушення. Ця стаття передбачає штраф у 17-34 тисячі гривень.

Якщо взяти мінімальне значення штрафу, то поліція виписали їх за добу на щонайменше 3,26 мільйона гривень.

У поліції кажуть, що 6 квітня до служби залучили близько 22 тисяч правоохоронців (з поліції та Нацгвардії), з них 7 тисяч патрулювали парки, сквери тощо.

«Переважно правопорушення стосувалися відвідування громадянами парків та скверів, а також порушень умов самоізоляції», — розповіли у відомстві.

Також є перші протоколи, складені через появу людей у громадських місцях без масок. Найбільше протоколів склали у Дніпропетровській, Львівській, Одеській областях та у Києві.

«Крім того, із введенням тимчасових обмежень до поліції щодня надходять повідомлення від громадян про порушення, пов’язані із правилами карантину. З початку карантинних заходів на спецлінію 102 надійшло понад 26 тисяч повідомлень. За сьогодні надійшло понад 1 200 повідомлень», — розповіли у відомстві.

Заступник голови Нацполіції Олександр Фацевич запевняє, що правоохоронці спочатку проводять «профілактичну роботу», а якщо це не допомагає — виписують штрафи.

«Ми вкотре наголошуємо: наше завдання — не покарати, а попередити правопорушення. Поліцейські роз’яснюють положення постанови і проводять профілактичну роботу. Звісно, на правопорушників, які не дослухаються до поліцейських, складаються адміністративні протоколи», — сказав він.

Нагадаємо, уряд України запровадив нові обмеження на період карантину у межах боротьби з епідемію коронавірусної хвороби COVID-19.

Однак адвокатське об'єднання вже оскаржило у суді відповідну постанову, бо вона, на думку юристів, порушує конституційні права громадян.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: