У Південній Кореї не знайшли зв’язку між смертю вісьмох людей і вакцинацією від коронавірусу препаратом AstraZeneca

Вакцинація від коронавірусу в Сеулі, Південна Корея, 27 лютого 2021 року
Вакцинація від коронавірусу в Сеулі, Південна Корея, 27 лютого 2021 рокуSong Kyung-Seok / Pool Photo via AP

Міністерство охорони здоров’я Південної Кореї оголосило про результати розслідування смерті вісьмох людей, яких за кілька днів до того вакцинували від коронавірусу препаратом AstraZeneca. Зв’язку між їхньою смертю та вакцинацією не виявили.

Про це повідомляє південнокорейське інформагентство Yonhap.

За словами посадовців, восьмеро загиблих тривалий час перебували в будинках для людей похилого віку й мали хронічні хвороби, як-от вади серця чи діабет. Крім того, в них після вакцинації не було жодних алергічних реакцій.

Наразі МОЗ Південної Кореї розслідує ще три випадки смертей після вакцинації, а також пообіцяло розслідувати кожну смерть після щеплення від COVID-19. Міністерство наголосило, що вакцина AstraZeneca пройшла всі необхідні клінічні випробування.

Разом із цим південнокорейський уряд надаватиме компенсації в розмірі до 430 мільйонів вон (понад 10,5 мільйона гривень) у разі, якщо після щеплення від коронавірусу людина загине або її здоров'я зазнає серйозної шкоди.

У січні в Норвегії дійшли схожого висновку щодо безпечності препарату Pfizer/BioNTech, після щеплення яким у будинках для людей похилого віку загинули 33 людини віком понад 75 років. Там так само не виявили зв'язку між вакцинацією й смертю.

Що з коронавірусом у Південній Кореї?

У країні з населенням близько 10 мільйонів за весь час коронавірус виявили в майже 93 тисяч людей, із них понад 1600 померли, а понад 83 тисячі одужали, свідчать дані інтерактивної мапи Університету Джонса Гопкінса станом на 8 березня.

Вакцинація від коронавірусу розпочалася в Південній Кореї 26 лютого. Першими щеплення мають отримати медпрацівники та мешканці будинків для людей похилого віку, яким до 65 років. За даними Yonhap, МОЗ країни планує незабаром поширити вакцинацію і на старших людей.

Південна Корея затвердила для використання препарати AstraZeneca і Pfizer / BioNTech. Прем’єр-міністр Чон Се Гюн заявляв, що протягом місяця країна має вакцинувати 800 тисяч людей із груп ризику, а до осені 2021-го — досягти колективного імунітету.