Світ

У Польщі набув чинності оновлений закон про Верховний суд, який критикує ЄС

3 липня, 2018 16:02
Світ/У Польщі набув чинності оновлений закон про Верховний суд, який критикує ЄС
Зберегти
Вигляд
У вівторок, 3 липня, у Польщі набуває чинності оновлений закон про Верховний суд, згідно з яким судді, в тому числі голова, повинні будуть піти у відставку після досягнення пенсійного віку 65 років.

У вівторок, 3 липня, у Польщі набуває чинності оновлений закон про Верховний суд, згідно з яким судді, в тому числі голова, повинні будуть піти у відставку після досягнення пенсійного віку 65 років.

Про це повідомляє «Польське радіо».

Водночас президента Польщі Анджей Дуда заявив, що у другій половині дня зустрінеться з головою суду Малгожатою Герсдорф, якій вже виповнилося 65 років.

«Ми зустрінемося з головою Герсдорф для того, щоб обговорити адміністративні питання функціонування Верховного суду після її відходу на пенсію. Я б хотів, щоб все відбувалося у спокійній обстановці відповідно до чинних законів», — зазначив Дуда.

Вступ в силу нового закону про суд може привести до відставки близько 40 % діючих суддів Верховного суду, зазначає Польске радіо.

У штаті судів залишаться тільки ті, хто надасть медичну довідку про стан здоров'я і отримає згоду глави держави.

Тим часом, прес-секретар уряду Польщі Іоанна Коціньска заявила, що уряд має намір послідовно впроваджувати реформу судової системи, яка включає зміни в порядок формування складу Верховного суду і його роботі.

Вона додала, що реформування судової системи було однією з головних передвиборних обіцянок правлячої партії «Право і Справедливість».

22 липня минулого року Сенат Польщі підтримав закон про Верховний суд попри критику ЄС та протести.

Проти оновленого закону про Верховний суд у Польщі протестують представники опозиційних партій і рухів, а також представники юридичних професій.

Судова реформа, яку намагається провести правляча в Польщі націоналістична партія «Право і справедливість», викликала різку критику з боку ЄС. У Брюсселі вважають, що вона покладе край незалежності судової гілки влади.

Крім того, Єврокомісія запустила штрафну процедуру проти Польщі через новий закон, в результаті якої він може бути оскаржений в Європейському суді в Люксембурзі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Налякати Майданом: чим може закінчитися польський протест

Пов`язані новини