Польська правляча партія «Право і справедливість» перемагає на парламентських виборах, але може не отримати одноосібну більшість і буде змушена домовлятися про коаліцію.

Про це повідомляє «Польське радіо» з посиланням на дані екзит-полу міжнародної організації IPSOS, яке замовили телеканали TVP, TVN24 та Polsat News.

Згідно з цим опитуванням, «Право і справедливість» отримує 43,6% голосів, друге місце за опозиційною «Громадянською коаліцією» — 27,4%, третє — за «Союзом демократичної лівиці» (блок лівоцентристських партій) з 11,9%.

Прохідний бар’єр також долають «Польська коаліція» (блок «Польської селянської партії» та праворадикального руху Kukiz’15) і ультраправа «Конфедерація свобода і демократія», які набрали 9,6 та 6,4% голосів відповідно.

Явка на виборах склала 61,1%.

Таким чином, правляча партія найімовірніше не зможе одноосібно отримати більшість у парламенті й буде змушена утворювати з кимось коаліцію. Водночас зазначимо, що у порівнянні з минулими виборами «Право і справедливість» покращила свій результат — у 2015 році партія набрала 37,6% голосів.

Поділитись: