У посольстві Сполучених Штатів Америки в Україні закликають своїх громадян бути обачними у центрі Києва у суботу, 16 березня, у зв'язку з проведенням націоналістами акції протесту на Майдані Незалежності через розкрадання в оборонному комплексі.

Так, у посольстві зауважили, що українські націоналістичні групи планують демонстрацію у центрі Києва.

«Ця група пов'язана з насильством і безладами, зокрема, сутичками з поліцією», — йдеться в повідомленні.

Оскільки очікуються великі скупчення людей, у посольстві закликали уникати натовпу та демонстрацій. Крім того, згідно з інформацією, очікується посилена присутність поліції, перекриття вулиць, а також можливі обмеження пересування та обшуки.

Нагадаємо, раніше керівник центрального штабу «Національного Корпусу» Родіон Кудряшов заявив, що у суботу, 16 березня, на Майдані Незалежності відбудеться акція протесту із закликом до президента України Петра Порошенка покарати причетних до розкрадань в оборонці.

9 березня представники організацій «Національний корпус» і «Національні дружини» прийшли до Адміністрації президента із вимогою взяти під варту та арештувати рахунки фігурантів розслідування щодо розкрадання в оборонці. Біля АП виникли сутички, унаслідок чого постраждали двоє поліцейських та один нацгвардієць. Пізніше «Національний корпус» намагався прорватися до президента України Петра Порошенка в Черкасах.

Після сутичок між членами організації та правоохоронцями у Черкасах до лікарні звернулися 22 поліцейських — 19 з них госпіталізували.

Правоохоронці також повідомили про двох затриманих організаторів заворушень.

У «Блоці Петра Порошенка «Солідарність» заявили, що за акціями організацій «Національний корпус» та «Національні дружини» перед Адміністрацією президента та в Черкасах 9 березня стоять «проросійські реваншисти та олігархи-втікачі».

Тижнем раніше, 3 березня, члени організацій «Національний корпус» і «Національні дружини» пікетували будинок фігуранта розслідування програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» про розкрадання в оборонній сфері — Ігоря Гладковського, сина заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

Поділитись: