У посольстві України в Китаї заявили, що українка Анастасія Зінченко не змогла евакуюватися з провінції Хубей разом зі своїм собакою через те, що влада КНР не надала такого дозволу.

Про це посольство повідомило у Facebook.

У диппредставництві запевнили, що хотіли допомогти українці повернутися додому й декілька разів зверталися до китайської влади з проханням дозволити їй виїхати разом із собакою.

«Важливо розуміти, що порядок ввезення та вивозу домашніх тварин з території Китайської Народної Республіки є виключною прерогативою компетентних органів цієї країни», — пояснили у посольстві.

Дипломати зауважили, що влада Китаю забезпечує жорсткий контроль наявності у власників тварин відповідного пакету документів, зокрема, що стосується паспорта міжнародного зразка та календаря вакцин. 

За відсутності необхідних документів китайські уповноважені органи не дозволяють вивозити тварин й для Анастасії Зінченко винятку не зробили, зазначають у диппредставництві. Водночас влада КНР погодила евакуацію українки без собаки, але вона відмовилася.

Раніше українка Анастасія Зінченко написала пост в Instagram, в якому звинуватила посольство у тому, що вона не змогла евакуюватися з Уханя разом зі своїм собакою. Вона стверджує, що зібрала необхідні документи, але українські дипломати нікуди їх не передавали, але заявили їй, що китайська сторона не погодила вивіз тварини. 

Нагадаємо, літак з евакуйованими з китайського міста Ухань українцями та іноземцями зранку 20 лютого приземлився у Харкові. На борту перебували 45 українців та 27 іноземців, а також екіпаж та лікарі. Зазначається, що всі здорові та без симптомів коронавірусу.

Увечері 20 лютого їх привезли до санаторію в селищі Нові Санжари на Полтавщині. Місцеві жителі ще зранку блокували дорогу і намагалися не пропустити автобуси з евакуйованими, але правоохоронці відтіснили їх та звільнили дорогу.

Поділитись: