У Празі відбувся протест проти російського впливу. На акції розгорнули прапор України (ФОТО)

У Празі 29 квітня сотні людей протестували проти президента Мілоша Земана та інших політиків, яких вважають проросійськими. Учасники заходу також висловили солідарність з Україною.
Про це пишуть «Радіо Свобода» та Associated Press.
Протестувальники звинувачували Земана в державній зраді через його нещодавні коментарі, які ставили під сумнів російську участь у вибуху боєприпасів у Врбетице.
Учасники акції закликали верхню палату парламенту, Сенат, пред'явити Земану звинувачення в державній зраді. Вони називали його «слугою Кремля» та «загрозою безпеці» для країни. У Сенаті вже заявили, що розглядають такий варіант.
Схожі протести відбулися і в інших містах країни.
«Чехія належить до Європи, ми хочемо жити в країні з її власними правами. Ми не бажаємо, щоб нами керували олігархи, як-от Бабіш, і російські агенти, як наш президент Земан», — сказав учасник акції та член організації Pulse of Europe Мартін Екснер.
Крім того, на заході можна було помітити великий прапор України та біло-червоно-білий прапор Білорусі.
«Ми розгорнули тут прапори України й Білорусі, тому що хочемо висловити свою солідарність із цими двома країнами, оскільки без солідарності з ними ми й самі вільними бути не можемо. Прапор ЄС тут зрозуміло чому — Україна є частиною Європи, Білорусь згодом так само, сподіваюся, стане частиною ЄС», — сказав засновник активістської групи «Капутін» Отакар Ван Гемунд.
А що за висловлювання Земана?
25 квітня Земан заявив, що правоохоронці розглядають дві версії вибухів на складі боєприпасів у Врбетице: недбале поводження зі зброєю та втручання іноземної розвідки. Він запевнив, що обидві версії сприймає серйозно.
Однак наступного дня міністр внутрішніх справ Чехії Ян Гамачек сказав, що у справі щодо вибухів на складі боєприпасів у Врбетице слідство розглядає лише одну версію — про втручання російської розвідки. Так він спростував слова президента Мілоша Земана.
Вибухи у Врбетице
Вони стались у жовтні та грудні 2014 року в чеському селищі Врбетице на складах, які використовувала болгарська приватна компанія Imex Group. У період, коли стався перший вибух, на складі готували зброю для її відвантаження болгарському торговцеві Омеляну Гебреву. За даними журналістів, на складах була зброя, призначена для України та Сирії.
У квітні 2021 року Прага заявила про вислання 18 російських дипломатів, яких звинуватили в роботі на російські спецслужби. Також влада Чехії оголосила в розшук двох агентів Головного розвідувального управління Росії. Ідеться про чоловіків, які використовували паспорти з іменами Руслан Боширов та Олександр Петров.
Боширов і Петров можуть бути причетними до вибухів на складах боєприпасів у Врбетице в Чехії у 2014 році. Нещодавно Bellingcat повідомив, що до вибухів причетний спецпідрозділ ГРУ Росії, а операцією керував генерал.
- Поділитися: