УКРАЇНА

Аудитори PwC відповіли на позов ПриватБанку

4 квітня, 2018 17:18
УКРАЇНА/Аудитори PwC відповіли на позов ПриватБанку
Зберегти
Вигляд
У PwC вважають позов «безпідставним» та заявили, що рішуче захищатимуть свою позицію.

В українському представництві міжнародної аудиторської компанії Pricewaterhousecoopers зробили заяву з приводу позову державного ПриватБанку на компанію до кіпрського суду.

Відповідна заява опублікована на офіційному сайті PwC.

Як зазначають в аудиторській компанії, вони проінформовані стосовно позову ПриватБанку, проте досі не отримали жодних офіційних документів.

У PwC вважають позов «безпідставним» та заявили, що рішуче захищатимуть свою позицію.

В компанії наполягають, що проводили аудит фінансової звітності найбільшого українського банку відповідно до міжнародних стандартів.

«Фінансова звітність Приватбанку за 2016 рік засвідчує, що до сьогоднішнього дня нове керівництво банку не переглядало жодних сум, зазначених у звітності за 2015 рік», — заявили в PwC.

Там також додали, що у висновку до фінансової звітності за 2015 рік робили застереження щодо банківських операцій з пов’язаними з ПриватБанком особами — його власниками та створеними ними компаніями.

Нагадаємо, що 2 квітня 2018 року державний ПриватБанк подав позов на PwC з вимогою компенсувати 3 мільярди доларів. Представники банку звинувачують аудиторів у тому, що вони не попередили про існування загрози для фінансової стійкості ПриватБанку, пов’язаної з виведенням з банку грошей його колишніми власниками.

Нагадаємо, що у грудні 2016 року Приватбанк був націоналізований рішенням українського уряду.

За словами Коломойського, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію Приватбанку через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.

Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що екс-власники Приватбанку вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією.

Також повідомлялося, що Приватбанк перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії. 

У грудні 2017 року націоналізований ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також ряду компаній, які імовірно підконтрольні їм. 20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $ 2,5 млрд.

А 18 грудня стало відомо, що генпрокурор Луценко зустрічався з Коломойським в Амстердамі. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Колишній бізнес-партнер Коломойського вимагає від нього $500 млн.

Більше про:
# PWC
# Приватбанк
Пов`язані новини