За розрахунками голови податкового комітету Верховної Ради Данила Гетманцева, близько 8 мільйонів гектарів української землі використовується для сільського господарства нелегально.

Про це Гетманцев повідомив в інтерв'ю «Радіо НВ».

«Ви знаєте, скільки землі сьогодні використовується нелегально? Поза податками, поза оком держави, але обробляється. Вісім мільйонів гектарів. Це площа, з якої не сплачуються податки, яка працює в чорну, яка працює за «нал», продукція реалізовується за готівку, тобто, це тіньовий ринок», — повідомив депутат.

За розрахунками hromadske, 8 мільйонів гектарів — це близько 13,25% загальної площі України.

Гетманцев вважає, що ухвалений Верховною Радою закон про ринок сільськогосподарської землі має ліквідувати тіньовий ринок земель. Як наслідок, надходження податків, зокрема податку на землю, мають зрости.

Водночас депутат заперечив, що за закон про ринок землі Рада проголосувала виключно через необхідність отримання траншу від МВФ. За словами Гетманцева, створення ринку землі було у передвиборчій програмі як Зеленського, так і партії «Слуга народу», а ухвалили його саме через необхідність запровадження ринкових відносин у сільському господарстві.

В ніч на 31 березня Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому закон про ринок сільськогосподарської землі. За це рішення проголосувало 259 депутатів. Рада розглядала законопроєкт про ринок землі з 6 лютого 2020 року. До другого читання депутати подали 4018 правок.

Зазначимо, що відповідно до соціологічних опитувань «Центру Разумкова», лише 21,4% українців підтримують запровадження ринку сільськогосподарського призначення.

Поділитись: