У Раді розглянули 300 правок до закону про мобілізацію: обговорили виїзд із країни та повноваження місцевих органів
На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки 15 березня розглянули 300 правок до закону про мобілізацію. Депутати обговорювали питання виїзду та в'їзду громадян і повноваження органів місцевого самоврядування.
Про це повідомила членкиня комітету й народна депутатка Ірина Фріз у коментарі «Суспільному».
Вона зазначила, що парламентарі розглядали питання стосовно змін до закону про в'їзд і виїзд громадян. За словами Фріз, Комітет відхилив пропозицію уряду обмежити виїзд, оскільки це створює перепони і для в'їзду, що є порушенням Конституції.
Окрім цього, депутати розглянули блок щодо органів місцевого самоврядування, а саме про покладання на них обов'язків здійснення заходів мобілізації та демобілізації. За словами Фріз, представники Комітету виступили «категорично проти надмірних зобов'язань, які намагаються покласти на органи місцевого самоврядування». Також парламентарі відхилили пропозицію стосовно координації або підконтрольності місцевих рад обласним військовим адміністраціям.
«Вона так само напряму є порушенням Конституції, а отже неприпустимою для того, щоб залишатися в законопроєкті до другого читання. Сподіваюся, що наступний тиждень може стати фінальним у розгляді до другого читання, якщо Комітет не буде скасовувати свої засідання», — сказала парламентарка.
Фріз також повідомила, що наступне засідання Комітету відбудеться у понеділок.
Законопроєкт про мобілізацію
Верховна Рада 7 лютого підтримала оновлений урядовий законопроєкт про мобілізацію. Серед його пунктів — скасування строкової служби (замість неї буде базовий військовий вишкіл) і демобілізація військових після 36 місяців служби.
Крім того, законопроєкт пропонує запровадити обмеження для громадян, які протягом 10 днів із дня вручення повістки не виконали зазначеного обов’язку або не з’явилися до ТЦК та СП (чи закордонної дипломатичної установи). Серед таких пропозицій:
- тимчасове обмеження виїзду за межі України;
- тимчасове обмеження у праві водіння автомобіля;
- накладення арешту на кошти та інші цінності, які, зокрема, зберігаються в банках.
До другого читання проєкту закону народні депутати подали понад чотири тисячі правок: вручну й електронно.
Унаслідок цього, за словами секретаря Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Романа Костенка, законопроєкт може в підсумку зазнати чимало змін.
- Поділитися: