УКРАЇНА

Рада розгляне проект постанови про звернення до Польщі через «антибандерівський» закон

5 лютого, 2018 21:01
УКРАЇНА/Рада розгляне проект постанови про звернення до Польщі через «антибандерівський» закон
Зберегти
Вигляд
У Верховній Раді зареєстрували проект постанови про звернення до Польщі у зв'язку з ухваленим у країні «антибандерівським» законом.

У Верховній Раді зареєстрували проект постанови про звернення до Польщі у зв'язку з ухваленим у країні «антибандерівським» законом.

Текст проекту постанови №7553 оприлюднений на сайті Верховної Ради.

Авторами ініціативи виступили 13 народних депутатів, у тому числі заступник голови парламенту Оксана Сироїд, лідери фракцій БПП — Артур Герасимов, НФ — Максим Бурбак, Радикальної партії — Олег Ляшко, а також представники фракцій «Батьківщина» та «Самопомочі».

У заяві зазначається, що Рада «з розчаруванням і глибоким занепокоєнням» сприйняла рішення Сейму про ухвалення закону «про заборону бандерівської ідеології». Йдеться про те, що у ньому дається упереджене і суперечливе визначення цього поняття, що «відкриває шлях до маніпуляцій і посилення антиукраїнських тенденцій».

У проекті заяви також йдеться, що відвертий діалог, вільний обмін думками і академічна свобода виявилися під загрозою кримінального переслідування.

Нардепам, зокрема, пропонується заявити, що прийняті Сеймом і Сенатом Польщі законодавчі зміни суперечать змісту і духу стратегічного партнерства між Україною і Польщею, а також принципам, які були узгоджені сторонами в Декларації пам'яті і солідарності від 20 жовтня 2016 року.

«Нашу найбільшу тривогу викликає той факт, що розгортання антиукраїнських настроїв і створення атмосфери тиску і залякування здатне безпосередньо вплинути на права і свободи майже мільйона українців, які сьогодні є трудовими мігрантами на території Польщі», — наголошується у тексті.

У заяві підкреслюється, що Рада солідарна з міжнародною спільнотою в питаннях недопущення заперечення злочину Голокосту і закликає польську сторону до відкритості.

«Закликаємо президента Польщі скористатися своїми конституційними повноваженнями і спільно з Сеймом і Сенатом повернути в українсько-польські відносини виваженість, раціональність і доброзичливість», — йдеться в заяві.

26 січня Сейм Польщі ухвалив закон про «заборону пропаганди бандерівської ідеології». У МЗС України сприйняли ухвалення цього законопроекту як «чергову спробу нав’язати однобічне трактування історичних подій», у тому числі  некоректного використання назви частини території сучасної України.

Також в Ізраїлі виступили проти польського законопроекту про Голокост. Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив, що Голокост не можна заперечувати.

У МЗС Польщі заявили, що закон про «бандерівську ідеологію» не стосуватиметься науковців та художніх діячів.

ЧИТАЙТЕ: Що треба знати про «антибандерівський закон» у Польщі

Пов`язані новини