У Раді зареєстрували законопроєкт, який допоможе закрити десятки корупційних справ за допомогою «правок Лозового» — ЦПК
У Верховній Раді депутати зареєстрували законопроєкт, який затвердить необхідність закриття майже всіх корупційних справ, відкритих до 2018 року, за допомогою «правок Лозового».
Про це повідомила громадська організація «Центр протидії корупції».
Законопроєкт № 10206 пропонує внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо оптимізації досудового розслідування та судового розгляду кримінальних проваджень.
Його авторами стали «фігуранти журналістських розслідувань», зазначають у ЦПК. Серед ініціаторів — парламентарі зі «Слуги Народу» Максим Павлюк, Богдан Торохтій та Сергій Демченко, а також депутати нині забороненої ОПЗЖ Григорій Мамка й Суто Мамоян.
У законопроєкті вказано, що строки кримінальних проваджень, які розпочаті до ухвалення «правок Лозового», мають продовжувати лише судді. А якщо суд такого рішення не ухвалює або раніше на підставі закону строк продовжив прокурор — справа підлягатиме закриттю.
Так, депутати пропонують закрити майже всі справи, відкриті до 2018 року, адже у справах, розпочатих до ухвалення правок, строки досудового слідства продовжували прокурори, пояснили в організації. Зокрема, йдеться про справу «ПриватБанку», один наразі не закритий епізод справи «Роттердам+» та всі корупційні справи часів Януковича.
У ЦПК кажуть, що законопроєкт також містить пропозиції, які руйнують антикорупційний механізм, серед них:
- «особливе ставлення» до народних депутатів, яких підозрюють у корупції. Передбачається, що повідомлення про підозру або обвинувачення в суді для депутата зможе погодити лише генеральний прокурор;
- пропозиція передавати справи з Вищого антикорупційного суду до інших судів;
- нові правила визнання недопустимими доказів в кримінальному провадженні. Вони дозволять не враховувати докази, отримані з порушенням порядку визначеного Кримінальним процесуальним кодексом, тобто навіть через формальності.
«Правки Лозового»
Ці правки ухвалили народні депутати минулого скликання, порушивши регламент. Зміни стосуються строків досудового розслідування, призначення і проведення експертизи, можливості оскаржувати повідомлення про підозру тощо.
Останнім часом за допомогою цих правок закрили декілька справ, зокрема щодо «Роттердам+» та щодо одеського бізнесмена Вадима Альперіна, якого називають «королем контрабанди». Більше про «правки Лозового» читайте в нашому матеріалі.
- Поділитися: