У разі перемоги на виборах президента України Володимира Зеленського у короткостроковій перспективі не варто очікувати суттєвих наслідків для економіки, зокрема фінансової та податкової системи.

Про це йдеться у звіті рейтингового агентства Moody’s, передає «Інтерфакс-Україна».

Там вважають, що ключові сфери, на які має безпосередній вплив президент, не мають достатньо вагомого впливу на економіку, тому у разі перемоги на виборах не варто очікувати миттєвої реакції економіки та фінансового ринку.

Зокрема, повноваження президента фокусуються переважно на військовій та дипломатичній сферах та мають дотичне відношення до, наприклад, продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Водночас Moody’s зазначає, що політичні наслідки обрання Зеленського президентом досі незрозумілі, що породжує певну невизначеність на фінансових ринках.

Зазначимо, що напередодні віце-прем’єр-міністр Степан Кубів заявляв, що у разі обрання Володимира Зеленського президентом України, економіка може увійти у рецесію, тобто може розпочатися економічна криза. Свою точку зору він пояснив тим, що «Зеленський керуватиме країною методом спроб та помилок». Водночас зазначимо, що повноваження президента мають досить обмежений вплив на економічні процеси в країні.

Після проведення першого туру виборів президента України реакція фінансових ринків була досить позитивною: так, ставки за державними борговими цінними паперами не зростали, а показники торгівлі цінними паперами на українських біржах також були позитивними. Аналітики відзначають, що це пов'язано з тим, що кандидати, які пройшли до другого туру, не несуть загрози майбутній співпраці з МВФ.

За підсумками підрахунку 100% електронних протоколів Зеленський набрав 30,24% голосів, на понад 14% від нього відстав чинний президент Петро Порошенко — 15,95%.

Поділитись: