У Російській Федерації вирішили спростити систему надання іноземцям російського громадянства. Його можна буде отримати, не відмовляючись від вже наявного іншого громадянства.

Про це пише «Коммерсантъ» з посиланням на джерела у робочій групі з реалізації Концепції державної міграційної політики.

Цю інформацію виданню підтвердили й у пресслужбі уряду РФ.

Йдеться про те, щоб визнати таким, що втратив чинність, пункт «г» ч. 1 ст. 13 закону Про громадянство Російської Федерації. Відповідно до нього, однією з умов отримання іноземцями російського громадянства є відмова від наявного у них іншого громадянства.

«З урахуванням чинного повідомного механізму підтвердження відмови від іноземного громадянства пропонується виключити вимогу про звернення здобувача російського громадянства у повноважний орган іноземної держави з заявою про відмову від наявного у нього іншого громадянства, у тому числі для осіб, визнаних носіями російської мови», — йдеться у повідомленні.

В уряді уточнили, що роботу над законопроєктом вже завершують, після узгодження з адміністрацією президента його направлять до Держдуми.

«Ми хочемо під час весняної сесії це питання закрити, щоб всі охочі могли стати громадянами Росії. А відповідно, Росія що буде робити? Вона буде своїх громадян захищати», — сказав виданню віцеспікер нижньої палати Петро Толстой.

Групу з реалізації Концепції державної міграційної політики входять представники різних відомств і парламентарії створили у березні 2019 року після розпорядження президента РФ Володимира Путіна. Вона покликана залучити до Росії якомога більше нових громадян — від 5 до 10 млн. Для цього планують змінити міграційні режими і реформувати інститут громадянства.

Нагадаємо, 17 липня 2019-го президент РФ Володимир Путін розповсюдив можливість отримання російського громадянства у спрощеному порядку на жителів підконтрольної Україні частини Донбасу.

Поділитись: