Світ / Сусідні країни

У РФ на акції пам’яті жертв радянських репресій закликали визволити главу карельського «Меморіалу»

Радіо Свобода
Світ/Сусідні країни/У РФ на акції пам’яті жертв радянських репресій закликали визволити главу карельського «Меморіалу»
Зберегти
Вигляд
У Москві учасники акції, присвяченої жертвам розстрілів за часів СРСР, закликали звільнити з СІЗО історика, голову карельського відділення правозахисного центру «Меморіал» Юрія Дмитрієва, якого ув'язнили за підозри у насильстві над прийомною дочкою.

Також росіяни вимагали звільнити й інших дослідників історії репресій та політв’язнів у РФ.

Під час заходу учасники акції «Повернення імен» по черзі підходили до мікрофону та зачитували імена, вік та обставини арешту й смерті жертв репресій. 

29 жовтня у різних містах Росії організували акцію «Повернення імен». Уперше публічно оголошувати розстріляних в радянські часи стали в Москві у 2007 році. Цього разу цей захід опинився під загрозою. Місцева влада аргументувала відмову у проведенні акції нібито ремонтними роботами на площі. Однак правозахисникам з центру «Меморіал» вдалося домогтися проведення акції.

Юрій Дмитрієв — краєзнавець, керівник карельського відділення товариства «Меморіал». Відомий тим, що експедиції під його керівництвом виявили місця поховання жертв політичних репресій в Сандармоху і Червоному бору.

5 квітня історику Юрію Дмитрієву суд виніс виправдальний вирок. Його звинувачували за статтями про розпусні дії і виготовленні дитячої порнографії. При цьому історик був визнаний винним в зберіганні зброї через знайдені у нього під час обшуку фрагментів рушниці. Дмитрієву призначили обмеження волі терміном на два з половиною роки. Пізніше 27 червня донька Дмитрієва Катерина Клод повідомила, що її батька знову затримали по дорозі до Свірського монастиря. 28 червня Слідчий комітет Росії відкрив нову справу проти історика Дмитрієва і його взяли під варту на 2 місяці.

/Діана Бондаренко

Пов`язані новини