Міністерство оборони Росії заявило, що ракета зенітного комплексу «Бук», якою збили лайнер MH17, була відправлена на територію України ще у 1986 році.

Міністерство оборони Росії заявило, що ракета зенітного комплексу «Бук», якою збили лайнер MH17, була відправлена на територію України ще у 1986 році. 

Про це оголосили під час брифінгу 17 вересня.

Ракета 9М38 з номером 8868720 нібито була виготовлена на Долгопрудненському науково-виробничому підприємстві і відправлена 29 грудня 1986 року до військової частини 20152, що розташована в Прикарпатському військовому окрузі у Тернопільській області Української РСР. У РФ стверджують, що ця частина нині існує як 223-й зенітний ракетний полк України.

«Ракета належала Збройним силам України та на територію Росії не поверталася», — заявив представник Міноборони Росії Микола Паршин.

Також Росія заявляє, що відеодокази міжнародної слідчої групи про причетність РФ до збиття літака є підробкою. 

Громадське звернулося за коментарем до Міністерства оборони України. 

24 травня 2018 року офіційне слідство підтвердило, що ракета «Бук», яка збила літак MH17 неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії і належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Міністерства оборони Росії, яка розташована у Курській області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Боїнг МН17 збили з «Бука» російської 53-ї бригади — слідство

25 травня 2018 року незалежні дослідники Bellingcat оприлюднили новий звіт щодо катастрофи  MH17

Австралія та Нідерланди офіційно звинуватили Росію у збитті МН17. Також на дані розслідування відреагували НАТО та ЄС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ми маємо знати правду», — мати загиблого в катастрофі МН-17

29 червня 2018 року ЄС закликав Росію визнати відповідальність за катастрофу MH17. Парламент Нідерландів також закликав РФ узяти відповідальність за збиття MH17. Водночас, у Мінтрансі Малайзії заявили, що переконливих доказів вини Росії у збитті MH17 немає.

Президент РФ Володимир Путін заявив, що не встиг ознайомитися зі змістом доповіді офіційного слідства, але може «сказати одразу», що Росія визнає висновки слідства тільки в тому випадку, якщо буде приймати «повноцінну участь в розслідуванні». А Міноборони РФ заявило, що ракети, якою збили МН17, немає на їхньому озброєнні.

13 червня 2018 року парламент Нідерландів повідомив, що вироки у справі авіакатастрофи MH17 зможуть виконати в Україні.

«Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс Амстердам — Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На борту літака перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули.

Поділитись: