У Рівному Служба безпеки України запобігла замовному вбивству учасника однієї з громадських організацій, який публічно виступав проти незаконного видобутку бурштину та вирубки лісів на Рівненщині та Житомирщині.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

Так, оперативники отримали інформацію, що раніше судимий житель Рівного підшукує через кримінальні кола виконавця вбивства.

Правоохоронці встановили, що активіст своєю громадянською позицією заважав зловмиснику налагодити оборудки з нелегального видобутку бурштину та вирубки лісів. «До тіньового бізнесу фігурант справи планував залучити афілійовані структури, а також представників кримінальних кіл», — йдеться в повідомленні.

Співробітники СБУ задокументували, як зловмисник збирав інформацію про потенційну жертву.

Організатор передав «кілеру» гранатомет РПГ-18 і дві бойові гранати.

Правоохоронці, щоб запоігти вбивству, зімітували обстановку злочину.

У січні на Рівненщини піймали голову сільради одного з селищ Дубровицького району на незаконному перевезенні бурштину — у нього вилучили 30 кілограмів на 30 тисяч доларів.

Нагадаємо, 2 вересня 2019 року президент України Володимир Зеленський доручив уряду легалізувати видобуток бурштину в Україні до 1 грудня 2019 року.

19 грудня 2019 року депутати проголосували за цей закон.

12 серпня 2019 року Володимир Зеленський під час офіційного візиту в Житомирську область закликав керівників місцевого Головного управління Національної поліції та управління СБУ написати заяви на звільнення через ситуацію з нелегальним видобутком бурштину в регіоні.

Також Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про кримінальну відповідальність за незаконний видобуток бурштину. Документом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 3 років.

Поділитись: