Світ

У Росії 35 користувачів Telegram подали позов проти ФСБ

14 березня, 2018 00:53
Світ/У Росії 35 користувачів Telegram подали позов проти ФСБ
Зберегти
Вигляд
Користувачі Telegram подали колективний позов до Міщанського суду Москви з проханням визнати незаконними дії ФСБ, яка вимагає від Telegram надати дані для розшифровки повідомлень.

Користувачі Telegram подали колективний позов до Міщанського суду Москви з проханням визнати незаконними дії ФСБ, яка вимагає від Telegram надати дані для розшифровки повідомлень.

Про це повідомив юрист громадської організації «Роскомсвобода» Саркіс Дарбинян, передає ТАСС.

«Колективний позов від імені 35 користувачів месенджера Telegram поданий в Міщанський суд Москви нашими юристами», — сказав він.

Користувачі просять суд визнати незаконними дії ФСБ щодо вимагання у компанії Telegram інформації, необхідної для розшифровки повідомлень всіх користувачів, позивач також просить змусити ФСБ відкликати цю вимогу.

«Позивачі є користувачами Telegram, які активно використовують сервіс як для листування з родичами і друзями, так і в своїй професійній діяльності», — пояснив  Дарбинян.

У позові наголошується, що дії ФСБ «створюють загрозу отримання необмеженим колом осіб доступу до конфіденційної інформації».

Раніше понад 7 тисяч користувачів Telegram висловили бажання подати до суду на ФСБ Росії через вимагання доступу до приватного листування.

Нагадаємо, глава Роскомнадзору Олександр Жаров звернувся до адміністрації Telegram і Дурова з проханням зареєструвати Telegram як розповсюджувач інформації в Росії. У разі відмови, Роскомнадзор погрожував заблокувати месенджер Telegram у Росії.

Автор Telegram Дуров розкритикував заяву Роскомнадзору і зазначив це виглядає «як саботаж державних інтересів» Росії.

Після цього, 26 червня ФСБ Росії заявила, що теракт в метро Санкт-Петербурга 3 квітня був підготовлений за допомогою месенджера Telegram.

Згодом суд Москви оштрафував Telegram на 800 тисяч рублів за відмову надати ФСБ ключі для декодування листування користувачів.

Дуров вважає, що вимога ФСБ про доступ до листування в Telegram суперечить Конституції РФ.

Пов`язані новини