Світ

У Росії після позову олігарха Дерипаски суд зобов'язав заблокувати розслідування Навального — РБК

10 лютого, 2018 20:41
Світ/У Росії після позову олігарха Дерипаски суд зобов'язав заблокувати розслідування Навального — РБК
Зберегти
Вигляд
Після публікації розслідування глави Фонду боротьби з корупцією Олексія Навального російський мільярдер Олег Дерипаска подав позов проти двох фізичних осіб. Хоча сам Навальний фігурантом справи не є, суд зобов'язав Роскомнагляд заблокувати доступ до його розслідування.

Після публікації розслідування глави Фонду боротьби з корупцією Олексія Навального російський мільярдер Олег Дерипаска подав позов проти двох фізичних осіб. Хоча сам Навальний фігурантом справи не є, суд зобов'язав Роскомнагляд заблокувати доступ до його розслідування.

Про це російському виданню РБК повідомив представник олігарха Дерипаски.

«Позов до суду подано проти фізичних осіб — Анастасії Вашукевіч, тобто, «Насті Рибки», і Олександра Кирилова, тобто, «Алекса Леслі», які в своїх соцмережах розмістили приватні фото, на яких зображений Олег Дерипаска, а також аудіозаписи його розмов, зроблені таємно, розкривши деталі його приватного життя», — сказав представник.

Від зазначив, що сам бізнесмен не давав згоди на розголошення персональної інформації.

«Відповідачем за позовом Олексій Навальний не є, незважаючи на те, що він незаконно використовував інформацію про приватне життя Олега Дерипаски», — уточнив представник олігарха.

Він наголосив, що суд зобов'язав Роскомнагляд блокувати доступ до розслідування Навального в мережі «до моменту вирішення спору по суті».

8 лютого Навальний представив нове розслідування, у якому звинуватив у корупції заступника голови уряду Росії Сергія Приходька. У розслідуванні йшлося про те, що чиновник в серпні 2016 року провів три дні на яхті олігарха Дерипаски біля берегів Норвегії разом з «дівчатами з ескорт-агентств».

Навальний каже, що про «дівчат з ескорт-агентств» дізнався з Instagram і книги однієї з цих дівчат — Анастасії Вашукевіч, відомої як «Настя Рибка».

Навальний вважає «хабарем» те, що Дерипаска «катає на власній яхті чиновника найвищого рангу».

Крім цього, як стверджує опозиціонер, Приходько за хабарі придбав в Москві і Підмосков'ї нерухомість на загальну суму майже в мільярд рублів. Дерипаска, в свою чергу, на думку Навального, міг бути одним з посередників Кремля при втручанні Росії у вибори президента США в 2016 році. Саме цю тему олігарх і Приходько нібито обговорювали під час плавання на яхті.

Згодом «Настя Рибка» заявила про групове згвалтування на яхті, чим привернула до розслідування публічну увагу. Через деякий час вона заявила, що «пожартувала» про згвалтування і звернулась до президента Росії з проханням «допомогти у зміні законодавства з питання сексуальних переслідувань та пресингу чоловіків».

Дерипаска пообіцяв звернутись до суду через розслідування Навального.

Пов`язані новини