У Росії пропонують змушувати бізнес інвестувати в економіку — Bloomberg
Уряд Росії оприлюднив план, відповідно до якого пропонується збільшити частку інвестицій в економіці до 25% від ВВП. Окрім іншого, планом пропонується змушувати великі підприємства інвестувати у визначені державою проекти.
Уряд Росії оприлюднив план, відповідно до якого пропонується збільшити частку інвестицій в економіці до 25% від ВВП. Окрім іншого, планом пропонується змушувати великі підприємства інвестувати у визначені державою проекти.
Про це повідомляє Bloomberg.
Так урядовці РФ сподіваються виконати передвиборчі обіцянки російського президента та «стимулювати економічний розвиток Росії». Як зазначається, до кінця президентського терміну Володимира Путіна, в інвестиційні проекти має надійти до 120 мільярдів доларів.
«Змушувати компанії інвестувати у чітко визначені проекти — це те саме, що конфісковувати ці гроші. Для компаній це означає, що прибутковість їхнього бізнесу стане менш передбачуваною», — повідомила провідна економістка російського «Альфа-банку» Наталія Орлова.
В той же час, зазначається, що рішення про «примус до інвестування» оприлюднили після того, як бізнес-середовище Росії різко розкритикувало ідею підвищити податкові ставки на прибутки великих компанії.
У Bloomberg додають, що через політику санкцій проти Росії, а також несприятливе бізнес-середовище, великі компанії дуже неохоче здійснюють інвестиції в російську економіку, підриваючи плани Кремля про «економічний прорив».
Нагадаємо, що 4 квітня 2018 року Сполучені Штати запровадили санкції проти російських олігархів, наближених до президента Росії Володимира Путіна у справі щодо втручання Москви в президентські вибори 2016 року.
Акції компанії «Русал» російського олігарха Дерипаски впали вдвічі після санкцій США. Компанії США почали анулювати контракти з російськими організаціями зі списку санкцій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому російські олігархи втрачають гроші
Крім цього повідомлялось, що міжнародні інвестори, які придбали цінні папери «Русалу», можуть втратити 1,6 мільярди доларів через санкції США.
В самій російській компанії заявили, що експортуватимуть алюміній до Китаю замість США.
Як повідомлялося, керівництво «Русалу» подало у відставку і попередило про проблеми з виплатою боргів.
У компанії пояснили, що змінять склад керівництва для того, аби уникнути американських санкцій. В той же час у Мінфіні США повідомили, що єдиною можливою умовою виключення компанії із санкційного списку є відхід від управління та впливу на неї російського олігарха Олега Дерипески.
В той же час, повідомлялось, що Дерипаска досі лишається власником «Русалу».
- Поділитися: