Світ

У Росії пропонують змушувати бізнес інвестувати в економіку — Bloomberg

3 вересня, 2018 14:10
Світ/У Росії пропонують змушувати бізнес інвестувати в економіку — Bloomberg
Зберегти
Вигляд
Уряд Росії оприлюднив план, відповідно до якого пропонується збільшити частку інвестицій в економіці до 25% від ВВП. Окрім іншого, планом пропонується змушувати великі підприємства інвестувати у визначені державою проекти.

Уряд Росії оприлюднив план, відповідно до якого пропонується збільшити частку інвестицій в економіці до 25% від ВВП. Окрім іншого, планом пропонується змушувати великі підприємства інвестувати у визначені державою проекти.

Про це повідомляє Bloomberg.

Так урядовці РФ сподіваються виконати передвиборчі обіцянки російського президента та «стимулювати економічний розвиток Росії». Як зазначається, до кінця президентського терміну Володимира Путіна, в інвестиційні проекти має надійти до 120 мільярдів доларів.

«Змушувати компанії інвестувати у чітко визначені проекти — це те саме, що конфісковувати ці гроші. Для компаній це означає, що прибутковість їхнього бізнесу стане менш передбачуваною», — повідомила провідна економістка російського «Альфа-банку» Наталія Орлова.

В той же час, зазначається, що рішення про «примус до інвестування» оприлюднили після того, як бізнес-середовище Росії різко розкритикувало ідею підвищити податкові ставки на прибутки великих компанії.

У Bloomberg додають, що через політику санкцій проти Росії, а також несприятливе бізнес-середовище, великі компанії дуже неохоче здійснюють інвестиції в російську економіку, підриваючи плани Кремля про «економічний прорив».

Нагадаємо, що 4 квітня 2018 року Сполучені Штати запровадили санкції проти російських олігархів, наближених до президента Росії Володимира Путіна у справі щодо втручання Москви в президентські вибори 2016 року.

Акції компанії «Русал» російського олігарха Дерипаски впали вдвічі після санкцій США. Компанії США почали анулювати контракти з російськими організаціями зі списку санкцій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому російські олігархи втрачають гроші

Крім цього повідомлялось, що міжнародні інвестори, які придбали цінні папери «Русалу», можуть втратити 1,6 мільярди доларів через санкції США.

В самій російській компанії заявили, що експортуватимуть алюміній до Китаю замість США.

Як повідомлялося, керівництво «Русалу» подало у відставку і попередило про проблеми з виплатою боргів.

У компанії пояснили, що змінять склад керівництва для того, аби уникнути американських санкцій. В той же час у Мінфіні США повідомили, що єдиною можливою умовою виключення компанії із санкційного списку є відхід від управління та впливу на неї російського олігарха Олега Дерипески.

В той же час, повідомлялось, що Дерипаска досі лишається власником «Русалу».

Пов`язані новини