У Росії впевнені, що вакцина «Спутник V» не потребує модифікації під «Омікрон»
Вакцину проти коронавірусу «Спутник V», на відміну від мРНК—препаратів компаній Pfizer/BioNTech та Moderna, не потрібно модифікувати під новий штам коронавірусу «Омікрон».
Про це повідомив директор центру імені Гамалеї Міністерства охорони здоров’я Росії Олександр Гінцбург у коментарі «Интерфаксу».
«[Для захисту від "Омікрону"] залишається та сама рекомендація — вакцинація "Спутником V" і ревакцинація "Спутником Лайт" через 6 місяців», — сказав він.
На думку Гінцбурга, заяви інших компаній про розробки модифікації їхніх препаратів проти COVID-19 пов'язані з тим, що «у них вакцини проти "Омікрону" не працюють, на відміну від "Спутника V", який працює».
З його слів, це підтверджує спільне дослідження центру імені Гамалеї та італійського Національного інституту інфекційних захворювань імені Ладзаро Спалланцані.
«У мРНК-вакцинах фіксована конформація S-білка… у "Спутника" не фіксована, вона вся згинається, як змія. Тому кількість специфічних антитіл у щеплених "Спутником" за широтою набагато більша, тобто утворюється ширший спектр вірусонейтралізувальних антитіл», — пояснив Гінцбург.
Вакцинація у РФ
Масове щеплення проти коронавірусу стартувало там 18 січня 2021 року. Оперативний штаб поставив завдання досягти колективного імунітету на рівні 80%. Станом на 6 січня 2022 року рівень колективного імунітету до COVID-19 у РФ становив 62,6%, повідомила віцепрем'єрка Тетяна Голікова.
У РФ для масової вакцинації використовують вакцини «Спутник V», а для ревакцинації – «Спутник Лайт». Обидва препарати розробив центр імені Гамалеї МОЗ Росії.
Також у країні застосовують вакцини «КовіВак» центру імені Чумакова, «ЕпіваКорона» та «ЕпіВакКорона-Н» центру «Вектор» Росспоживнагляду. Перша партія другої вакцини надійшла в цивільний обіг лише 10 грудня минулого року, її будуть використовувати у клінічних випробуваннях.
Що відомо про «Спутник V»?
Цей препарат розробили в Національному дослідницькому центрі епідеміології та мікробіології імені Гамалії. Його схвалили до використання одразу після завершення другого етапу клінічних досліджень у серпні 2020-го, що суперечить загальноприйнятим протоколам проведення випробувань.
Уже після оголошення про готовність вакцини в Росії розпочали останній, третій етап клінічних досліджень, але паралельно з цим розпочали вакцинацію населення. Ба більше, творці вакцини відмовилися вводити добровольцям плацебо в межах третього етапу досліджень. На думку фахівців, це фактично означає провал дослідження.
А втім, 2 лютого 2021-го в авторитетному медичному виданні The Lancet вийшла стаття про проміжні результати третього етапу досліджень «Спутника V». Наведені там дані свідчать, що російська вакцина справді дієва, але все ж залишаються питання до коректності проведення випробувань.
А у травні того ж року група міжнародних епідеміологів та біологів опублікувала критичну статтю щодо дослідження ефективності цієї вакцини. Вчені вказують, що знайшли у статистичних даних купу очевидних помилок та чисельні невідповідності.
Науковці також скаржаться на те, що не можуть отримати доступ до повних звітів та протоколів, через що виникають питання до прозорості дослідження.
- Поділитися: