Центральний банк Росії заборонив банкам та обмінникам використовувати вуличні табло, на яких показано курси валют. Відповідне рішення Центробанку набуло чинності.

Про це повідомляє «РБК».

Повноваження на те, щоб забороняти банкам використовувати табло з курсами валют Центробанку надав президент Росії Володимир Путін, підписавши відповідний закон.

Причину такої заборони у центральному банку Росії називають «боротьбу з нелегальними обмінниками, які маскуються під операційні каси банків». Відтепер дізнатися про курс валют у банку чи обміннику можна лише через інтернет, додатки та з чеків, які банк чи обмінник мають роздруковувати щодня та розміщувати всередині приміщення.

Раніше у Росії заявляли, що почнуть зменшувати розрахунки у доларах через побоювання запровадження санкцій США.

Крім цього, у липні 2018 року Росія поповнила свої золотовалютні резерви 26 тоннами золота.

Збільшенням своїх резервів у золоті Росія намагається мінімізувати потенційну фінансову шкоду від запровадження жорсткіших санкцій США, які, зокрема, можуть стосуватися розрахунків РФ американськими доларами.

Нагадаємо, що у липні повідомлялось, що Центробанк РФ масово продає американські боргові облігації через побоювання, що їх можуть конфіскувати через санкції США. За останні декілька місяців Росія продала близько 80% всіх американських облігацій державного боргу, якими володіла.

Поділитись: