В ірландському лоукості Ryanair повідомили, що через епідемію коронавірусу просять пасажирів заповнити та надати додаткові документи для поїздки.

Про це hromadske повідомили у Відділу зв'язку Ryanair у Центральній і Східній Європі та на Балканах.

«Під час онлайн-реєстрації пасажирів направляють на сторінку Ryanair з «обмеженнями на поїздки під час COVID-19». Пасажирам потрібно там підтвердити, що вони погоджуються з умовами щодо обмежень перед тим, як отримати посадкові талони», — заявили в авіакомпанії.

Також там зазначили, що через епідемію коронавірусу пасажирам доведеться заповнити та надати додаткові документи перед тим, як поїхати. Також Ryanair рекомендує перевіряти найостанніші обмеження щодо подорожей в іноземні країни.

«Загалом 12 пасажирам з рейсу Київ — Афіни (4 липня) відмовили в'їхати до Афін, згідно з чинними обмеженнями уряд Греції щодо громадян з країн поза ЄС. Постраждалі клієнти забронювали квитки на наступний доступний рейс до Києва», — зазначили в компанії щодо ситуації з українцями, які застрягли у Греції.

Українці мають повернутися 7 липня рейс Ryanair запланований на 17:10, а WizzAir — на 21:55.

Нагадаємо, 4 липня в аеропорту Афін затримали 17 українців, зокрема двох дітей, які прилетіли з Києва. Це сталося через заборону на в’їзд до Європейського Союзу громадянам третіх країн. Пасажири запевнили, що в українських аеропортах їм дозволили летіти, а не пропустили вже в аеропорту Афін.

5 липня до затриманих українців пустили консула, він передав їм речі першої необхідності — воду і засоби гігієни.

Згодом одну з пасажирок офіційно дозволили виїхати до країни, бо вона мала студентські документи. Наразі у відділку поліції залишаються 16 українських пасажирів.

Наголошуємо, в’їзд до країн ЄС загалом залишається закритим для громадян України, а купівля квитка на рейс не дає дозволу на перетин кордону.

Право на в’їзд до країн-членів ЄС мають лише окремі категорії людей: ті, хто подорожує з метою навчання; 

  • громадян, які подорожують через територію ЄС транзитом;
  • моряки, що прямують на корабель; 
  • медики й дослідники;
  • сезонні працівники та студенти;
  • висококваліфіковані працівники третіх країн, якщо їхня зайнятість необхідна з економічного погляду і робота не може бути відкладена або виконана за кордоном.

Як і раніше дозвіл на в’їзд зберігається для членів родин громадян ЄС; тих, хто має посвідку на проживання у ЄС або аналогічний документ, а також дипломатів.

Перед плануванням поїздки в МЗС закликають українців уважно ознайомлюватися з умовами в’їзду до країн призначення — для цього на сайті міністерства є спеціальна інтерактивна мапа, яку можна проглянути тут.

Поділитись: