У Сальвадорі тисячі людей протестують проти біткоїна, який там прирівняли до платіжного засобу

Банкомат цифрового гаманця Chivo, який обмінює готівку на Bitcoin, горить після того, як його підпалили протестувальники  у Сальвадорі, 15 вересня 2021 року
Банкомат цифрового гаманця Chivo, який обмінює готівку на Bitcoin, горить після того, як його підпалили протестувальники у Сальвадорі, 15 вересня 2021 рокуAP Photo / Ivan Manzano

Тисячі людей вийшли протестувати на вулиці Сальвадору проти рішення влади країни зробити криптовалюту Bitcoin офіційним платіжним засобом.

Про це пише BBC.

Президент Наїб Букеле переконує, що криптовалюта допоможе сальвадорцям, які працюють за кордоном, відправляти гроші додому.

Але демонстранти побоюються, що це принесе нестабільність та інфляцію в бідну латиноамериканську країну. Деякі протестувальники підпалили новий банкомат для біткоїнів, а інші тримали в руках таблички з написами «Диктатор Букеле», «Ні біткоїнам» і «Поважайте Конституцію».

Вони також звинувачують президента у використанні авторитарних засобів для посилення своєї влади. Нещодавно Букеле спробував закріпити контроль над судовою системою, яка раніше дозволила балотуватися йому на другий термін поспіль попри конституційні обмеження.

«Сьогодні важливо сказати: досить! Те, що робить уряд, зарозуміло, це авторитаризм», — каже учасниця протесту Дора Рівера.

Минулого тижня Сальвадор став першою країною, яка разом з доларом США дозволила використовувати віртуальну валюту як законний платіжний засіб.

Попри звинувачення, Букеле має підтримку серед населення: нещодавнє опитування газет показало, що 85,7% людей схвалюють політика.

Біткоїн у Сальвадорі

8 червня парламент Сальвадору ухвалив закон про легалізацію Bitcoin як платіжного засобу. Так країна стала першою у світі, яка легалізувала криптовалюту.

Президент Наїб Букеле раніше вказував на те, що максимальна капіталізація біткоїну становить 680 мільярдів доларів, і вкладання навіть 1% цих коштів збільшило б ВВП країни на чверть. Крім того, він зазначив, що 70% населення країни працюють у «тіні» та не мають банківського рахунку.

Економіка Ель-Сальвадору залежить від переказів понад двох мільйонів заробітчан. Вони щороку направляють на Батьківщину понад 4 мільярди доларів, — а це становить приблизно одну п’яту ВВП країни.

Букеле зауважив, що наразі такі перекази оподатковуються, ще й часом обробляються протягом кількох днів, а для отримання потребують фізичної появи в банку. Використання Bitcoin, на його думку, могло б розв'язати ці проблеми.