У Службі безпеки Україні заявили, що ватажки так званої «ЛНР» приховують факти захворювання на COVID-19 на тимчасово окупованій території.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

Повідомляється, що за відповідними матеріалами СБУ прокуратура зареєструвала провадження.

«Їхні дії кваліфіковані як порушення законів та звичаїв війни», — йдеться у повідомленні.

У спецслужбі заявили, що бойовики віддають злочинні накази щодо проведення політики замовчування і викривлення інформації про поширення коронавірусу серед жителів тимчасово окупованої території Луганщини.

Так, через засоби масової інформації бойовики намагаються переконати місцеве населення, що на території так званої «ЛНР» людей із симптомами коронавірусу не виявили. Також вони приховують кількість хворих з температурою в інфекційних відділеннях лікарень.

Зазначається, що самі ж жителі окупованої Луганщини свідчать про збільшення кількості померлих з діагнозами гострого респіраторного захворювання та повну відсутність захисних масок і противірусних ліків в аптеках.

За інформацією СБУ, на цей момент у Луганську та Кадіївці померло 13 людей із ознаками захворювання на COVID-19.

За оперативними даними, хворих на ГРВІ на тимчасово окупованих територіях наразі нараховується близько 10 тисяч. Більшість з них не отримує належної медичної допомоги і перебуває вдома через брак ліжко-місць у медичних закладах.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

За останніми офіційними даними МОЗ, в Україні 942 людини інфікувалися коронавірусом. З-поміж інфікованих 23 людини померли, а 19 пацієнтів одужали. 

У світі відомо про 1 млн 15 тисяч 877 людей. З них 212 992 людини успішно одужали, а 53 218 пацієнтів померли.

Поділитись: