У Швейцарії обирають новий парламент: очікується посилення впливу «зелених»
20 жовтня у Швейцарії відбуваються вибори до парламенту — Федеральних зборів. Виборці голосують за двохсот депутатів Національної ради (нижньої палати) та більшість з 46 депутатів Ради кантонів (верхньої).
Обидві палати спільно ухвалюють закони, призначають Федерального канцлера, суддів Федерального суду і Федеральну раду — головний виконавчий орган держави.
Як зазначає швейцарське видання The Local, цього разу значно поліпшать свої позиції партії «Зелених» та «Зелених лібералів». Водночас, загальний розклад політичних сил не надто зміниться. Десятками років у Швейцарії лідирували чотири основні партії — права консервативна Швейцарська народна партія, ліва Соціал-демократична партія, центристська Християнсько-демократична партія та правоцентристська Ліберальна партія. І саме представники цих партій традиційно обіймали посади у Раді міністрів Швейцарії.
Цього разу антиіммігрантська Швейцарська народна партія найімовірніше здобуде знов найбільшу підтримку, як і на виборах 2015 року. Посилення впливу «зелених» пов’язане зі збільшенням інтересу населення до проблем охорони довкілля та глобального потепління.
Цього року претендентів на депутатські мандати виявилось рекордно багато — понад 4600 людей на 246 місць у парламенті. З них близько 1900 — жінки, що на 34,5% більше, ніж на минулих федеральних виборах 2015 року.
Нагадаємо, у червні на загальнонаціональний страйк за рівні умови оплати праці вийшли на вулиці різних міст країни сотні тисяч жінок. Це сталося вперше за останні майже 30 років.
До того ж, майже третина кандидатів у депутати — молодші 30 років. Аналіз, який провела газета Neue Züricher Zeitung, показав, що більшість кандидатів до Національної ради, які балотуються цього року, мають більш прогресивні погляди у порівнянні з 2015 роком. Це виявляється не лише в кліматичній політиці, а й, наприклад, у підтримці розширення прав ЛГБТ-спільноти.
Хоча зазвичай голосувати на виборах у Швейцарії можна не лише особисто прибувши на дільницю, а й поштою або навіть онлайн, цього разу останню опцію скасували.
Через те, що голосування на виборах у Швейцарії не є обов’язковою процедурою, зазвичай явка не перевищує 50%. Втім, цього року у зв’язку з посиленням цікавості до питань захисту довкілля та прав жінок очікується, що явка може не лише перевищити традиційний показник, а й бути найвищою за останні 40 років.
Нагадаємо, нещодавно відбулися позачергові парламентські вибори в Австрії, які спровокував скандал з «родичкою російського олігарха».
- Поділитися: