У січні значно зросла кількість звернень росіян, які хочуть здатися у полон — Координаційний штаб
За весь час роботи проєкту «Хочу жить», де окупанти можуть добровільно здатися у полон, надійшло понад 7600 звернень від росіян та жителів тимчасово окупованих територій України. У січні 2023 року кількість звернень зросла майже на 50%.
Про це повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими (КШППВ).
Загалом у січні сайт проєкту відвідало 5,6 млн користувачів. З них 4,7 млн — з росії та 350 тисяч — з України, переважно з тимчасово окупованих територій.
Найбільший інтерес до можливості добровільно здатися в полон — у жителів Москви, Санкт-Петербурга, Краснодарського краю, Ростовської та Нижньогородської областей рф. Серед жителів України переважна більшість — це люди з Донецької області та Криму. Лише із Севастополя сайт «Хочу жить» в січні відвідало 59 тисяч користувачів.
Представник Координаційного штабу Андрій Юсов розповів, що звернення надходять здебільшого від військових зс рф, членів їхніх родин, а також людей, яким загрожує мобілізація.
На гарячих лініях проєкту 24/7 задіяно 10 операторів. Щодня вони приймають 50-100 дзвінків та звернень в чат-бот, месенджери Telegram і WhatsApp, надають алгоритм добровільної здачі в полон та інформацію про гарантії безпеки для полонених.
«Що ж стосується тих російських військовослужбовців, які не користуються пропозицією проєкту — їхня доля відображається в щоденних зведеннях Генштабу ЗСУ», — сказав Юсов.
Що це за проєкт?
«Хочу жить» — державний проєкт, який допомогає військовим армії рф та Білорусі безпечно здатися в полон. Його запустили у вересні 2022 року.
Утримання військовополонених, які добровільно здалися в полон через проєкт, відбувається згідно з положеннями Женевських конвенцій. За власним бажанням полонені можуть повернутись додому в результаті обміну, або просити притулок в Україні та деяких країнах ЄС.
Для отримання інформації про те, як здатися в полон, необхідно звернутися на цілодобову телефонну лінію проєкту: +38 044 350 89 17 або коротким номером 688 (лише для українських номерів).
У Telegram та WhatsApp оператори проєкту відповідають за номерами: +38 095 688 68 88; +38 093 688 68 88; +38 097 688 66 88
Для попередньої здачі в полон можна скористатися чат-ботом в Telegram.
- Поділитися: