У SkyUp відповіли, коли та за якої умови відновлять цивільні польоти
Приватна українська авіакомпанія SkyUp готова відновити пасажирські авіаперевезення, щойно для цього будуть забезпечені необхідні передумови.
Про це заявив генеральний директор компанії Дмитро Сєроухов у коментарі hromadske для матеріалу: «Один, два, три (роки) — і полетіли? Чи можливо відновити цивільну авіацію до закінчення війни».
Такі умови дві. Перша — ухвалення компетентними органами рішення про відкриття неба. Також SkyUp очікує, коли страхові компанії почнуть надавати необхідне для польотів в українському небі страхування.
«Без цього польоти неможливі для жодної авіакомпанії, яка займається пасажирськими перевезеннями», — пояснив гендиректор SkyUp.
Сєроухов зазначив, що SkyUp готова організувати перші рейси буквально через декілька днів після відкриття неба над Україною. Однак для відновлення злагодженої роботи всього комплексу перевізників, аеропортів, хендлінгових служб тощо знадобляться щонайменше місяці.
«Має бути визначено джерела фінансування реконструкції зруйнованої інфраструктури, ухвалено стратегію відновлення польотів з урахуванням можливої держпідтримки для перезапуску галузі, рішень щодо податкового навантаження на аеропорти, авіакомпанії, акцизів на паливо тощо», — пояснив він.
Крім того, додав представник авіакомпанії, є внутрішні організаційно-технічні моменти: поновлення договорів оренди, відновлення логістики, налагодження обладнання та зв'язку з Євроконтролем тощо.
Що передувало?
У липні гендиректор Ryanair Майкл О’Лірі заявив, що авіакомпанія готова відновити польоти до України ще до завершення повномасштабної війни. Але є умова: українська влада має переконати в цьому європейські органи безпеки. Там Ryanair розглядають два варіанти: відновити польоти після закінчення війни або вже у 2023 році, навіть попри воєнні дії.
15 серпня зʼявилася інформація, що українська авіакомпанія Air Ocean Airlines хоче відновити польоти з України або інших країн. Директор авіаперевізника В'ячеслав Герига заявив, що компанія може здійснювати польоти на літаках Ан-148.
Водночас у Повітряних силах ЗСУ вважають це малоймовірним у період війни. Так, речник Юрій Ігнат пояснив, що загроза ворожих ракетних ударів постійно зберігається по всій території держави.
Чи є шанси злетіти в небо до закінчення війни — читайте у нашому матеріалі.
- Поділитися: