У Словаччині засудили обвинуваченого в убивстві журналіста Яна Куціяка і його нареченої Мартіни Кушнірової колишнього військовослужбовця Мирослава Марчека до 23 років тюремного ув’язнення.

Про це повідомляє Reuters.

37-річний Марчек не був присутній при винесенні вироку.

«Це було холоднокровно і підло. У потерпілих не було можливості захистити себе. Визнання провини визнали за пом’якшувальну обставину», — заявили в суді.

Прокуратура вимагала для Марчека 25 років позбавлення волі. Сторона обвинувачення вже оскаржила вирок.

Крім того, словацький мультимільйонер Маріан Кочнер, який фігурував в розслідуваннях журналіста, постане перед судом за звинуваченням в замовленні вбивства Куціяка.

Раніше Марчек зізнався в убивстві Куцяка та Кушнірової.

Нагадаємо, що 30 грудня 2019 року суд у Словаччині виніс перший вирок у справі вбивства журналіста-розслідувача Яна Куцяка та його нареченої Мартіни Кушнірової — фігуранта справи Золтана Андруско засудили до 15 років в’язниці.

  • У лютому 2018 року словацького журналіста Яна Куцяка і його наречену Мартіну Кушнірову застрелили в їхньому будинку неподалік від Братислави.
  • На момент вбивства 27-річний Куцяк спільно з журналістами OCCRP розслідував участь італійської мафії «Ндрангета» у підприємницькій діяльності країни й вивчав її зв'язки з урядом тодішнього прем'єра Роберта Фіцо.
  • Правоохоронці затримали чотирьох підозрюваних, їх звинуватили в умисному вбивстві журналіста. Вбивство замовили за 70 тисяч євро.
  • У квітні 2019-го колишній військовий Мірослав Марчек зізнався у вбивстві Куцяка та його нареченої.
  • Вбивство журналіста спровокувало у Словаччині масові акції протесту і політичну кризу.
  • Через протести уряд прем'єра Фіцо пішов у відставку.
Поділитись: