У «Слузі народу» готові голосувати 4 тисячі правок до земельної реформи, «поки не буде іншого рішення»

Правляча фракція «Слуга народу» готова розглядати понад 4 тисячі правок до законопроекту про ринок землі, якщо інші фракції не відмовляться від них.

Про це у коментарі hromadske заявила депутатка від «Слуги народу» Тетяна Циба.

Вона зазначила, що підрахунки про те, що на розгляд усіх правок знадобиться 2 місяці, «дуже грубі». Сама вона не стала робити прогнозів.

«Ми зараз не можемо сказати, чи всі будуть правки виставлятися на голосування, чи хтось їх не буде ставити на підтвердження. Ну але звісно це не швидкий процес», — сказала Циба.

На запитання, чи можливо, що опозиція відмовиться від частини своїх правок, депутатка відповіла: «Нам би хотілось у це вірити».

«Розгляд поправок буде тривати, поки не буде якогось іншого рішення», — наголосила вона.

Також Циба запевнила, що у фракції «Слуга народу» є голоси, аби ухвалити закон про ринок землі, хоча й деякі депутати категорично проти. Кількість таких парламентарів вона не назвала, зазначивши, що «абсолютна більшість» — за цей законопроект.

Крім цього, депутатка розповіла, про що президент Володимир Зеленський говорив з фракцією у контексті голосування за ринок землі.

«Просив нас підтримати ринок землі, говорив про те, що ми всі, коли йшли (у Раду — ред.), ми обіцяли цю реформу, й ми мусимо виконувати обіцянки», — сказала Циба.

Зазначимо, на засіданні 6 лютого парламент розглянув 183 правки до законопроекту про ринок землі. Усього їх 4018.

Рада почала розглядати законопроєкт про ринок землі 6 лютого. Документ вирішили розглянути за повною процедурою, тобто депутати розглядатимуть та голосуватимуть кожну з 4018 правок, поданих до законопроєкту.

28 грудня профільний комітет Ради рекомендував парламенту ухвалити закон про ринок землі у другому читанні.

Нагадаємо, 11 листопада 2019-го президент України Володимир Зеленський заявив, що винесе питання про продаж сільськогосподарської землі іноземцям на всеукраїнський референдум після того, як парламент проголосує земельну реформу у першому читанні.

13 листопада парламент попередньо підтримав закон про ринок землі. Згідно з законопроєктом, ринок землі пропонують відкрити з 1 жовтня 2020 року. У проєкті встановили правило, за яким до 1 січня 2024 року не допускається купівля землі юрособами, бенефіціарними власниками яких є іноземці та особи без громадянства.