Заступниця голови фракції «Слуга Народу» Євгенія Кравчук заявила, що оплачувати «всенародне опитування Зеленського» будуть меценати коштами «українського походження».

Про це вона розповіла в ефірі «Громадського радіо».

За словами Кравчук, проводити опитування буде певна громадська організація «спільно з соціологами». Представити ГО мають вже незабаром.

«Наскільки я знаю, розглядається варіант паралельно провести екзит-пол саме по відповідях людей, по цьому опитуванню, щоб його можна було оприлюднити одразу та звірити з офіційними результатами», — сказала депутатка.

Вона зазначила, що є багато небайдужих меценатів, які виділять чи вже виділили кошти на проведення такого опитування. За словами Кравчук, це «не такі великі гроші».

У коментарі hromadske депутатка зазначила, що всі кошти на опитування будуть задекларовані, а прізвище мецената оголосять вже найближчим часом: «Я думаю, що всі будуть приємно здивовані».

Однак політичну відповідальність за захід несе ініціатор опитування: «Юридично це опитування буде закріплено нардепами чи президентом, які подадуть відповідний законопроєкт».

Про яке опитування йдеться?

Нещодавно Зеленський закликав українців проголосувати на місцевих виборах, які пройдуть 25 жовтня, і анонсував проведення всенародного опитування в цей день. Українцям запропонують дати відповідь на п'ять запитань:

В Офісі президента пояснили, що йдеться не про референдум і що жодних юридичних наслідків опитування не матиме.

Опитування пройде у вигляді голосування своєрідними «бюлетенями» біля виборчих дільниць. Участь у ньому буде добровільною.

Крім того, Зеленський натякнув на проведення таких опитувань у майбутньому «щомісяця чи навіть щотижня». Він закликав людей пропонувати свої питання в коментарях на офіційних сторінках ОП у соцмережах.

Поділитись: