Голова фракції «Слуга Народу» в українському парламенті Давид Арахамія повідомив, що сумнівається у тому, що законопроєкт про запровадження ринку землі сільськогосподарського призначення у другому читанні проголосують до кінця 2019 року.

Про це Арахамія повідомив у коментарі журналістам 6 грудня, передає «Інтерфакс-Україна».

«Така у нас ціль: почати розглядати (законопроєкт про ринок землі до Нового року — ред.). Але, враховуючи те, що кількість правок збільшується кожного дня, вчора-позавчора було 3,9 тисячі правок, а сьогодні вже 4,4 тисячі правок, я так прогнозую, що буде до 6 тисяч правок», — повідомив Арахамія.

За його словами, для того, аби почати розглядати законопроєкт, всі подані правки потрібно звести та згрупувати, а на це потрібен певний час.

Раніше Арахамія повідомляв, що законопроєкт про ринок землі до другого читання планують почати розглядати 16-20 грудня.

Нагадаємо, що напередодні 11 листопада президент України Володимир Зеленський заявив, що винесе питання про продаж сільськогосподарської землі іноземцям на всеукраїнський референдум після того, як парламент проголосує земельну реформу у першому читанні.

Нагадаємо, що відповідно до опитування КМІС, 59% українців не підтримують скасування мораторію на продаж землі. За запровадження ринку землі виступає 22% українців.
Крім цього, 64% опитаних негативно оцінили ухвалення Радою законопроєкту про ринок сільськогосподарської землі у першому читанні.

13 листопада парламент попередньо підтримав закон про ринок землі. Згідно з законопроєктом, ринок землі пропонують відкрити з 1 жовтня 2020 року. У проєкті встановили правило, за яким до 1 січня 2024 року не допускається купівля землі юрособами, бенефіціарними власниками яких є іноземці та особи без громадянства.

Земельна реформа передбачає фінансову підтримку дрібних фермерів, водночас вона також має сприяти розвитку середніх і великих фермерів, повідомив заступник міністра розвитку економіки Тарас Висоцький.

Наявність заборони на продаж землі та відсутність ринку сільськогосподарських земель в Україні призводить до того, що економічне зростання недоотримує близько 1% від валового внутрішнього продукту щороку, зазначив головний економіст Європейського банку реконструкції та розвитку Сергій Гурієв.

Зазначимо, що через заборону на продаж сільськогосподарської землі в Україні (дію мораторію на продаж) єдиним способом передати землю іншій зацікавленій особі за винагороду є її здача в оренду. Договори на оренду землі зазвичай є довгостроковими та укладаються в середньому на 8-10 років. При цьому, вартість оренди земельних паїв є заниженою, а ринок — неконкурентним, адже, як правило, на оренду паїв претендує лише один орендар, який і диктує ціну.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile