Голова фракції «Слуга Народу» у Верховній Раді Давид Арахамія заявив, що затягування народними депутатами у розгляді законопроєкту про ринок землі завдає державі непрямих збитків.

Про це Арахамія повідомив у кулуарах Верховної Ради.

«Чи це завдає збитків державі? З точки зору не прямих збитків — (виплати) зарплат депутатам, а інших збитків, за рахунок того, що не будуть ухвалені своєчасні управлінські рішення, які має приймати парламент. Точно будуть такі збитки», — заявив Арахамія.

18 лютого депутати продовжили розгляд правок до другого читання законопроєкту про ринок землі. Загалом цих правок подали 4018. Арахамія вважає, що у разі, якщо депутати не погодяться пришвидшити розгляд цього законопроєкту, то саме голосування за документ може відбутися у квітні 2020 року.

Під час засідання парламенту 7 лютого Верховна Рада розглянула 32 правки до законопроєкту про ринок землі, а за два дні розгляду — 216 правок. Всього до законопроєкту депутати подали 4018 правок. 

Нагадаємо, Рада почала розглядати законопроєкт про ринок землі 6 лютого. Документ вирішили розглянути за повною процедурою, тобто депутати розглядатимуть та голосуватимуть кожну з 4018 правок, поданих до законопроєкту.

28 грудня профільний комітет Ради рекомендував парламенту ухвалити закон про ринок землі у другому читанні.

11 листопада президент України Володимир Зеленський заявив, що винесе питання про продаж сільськогосподарської землі іноземцям на всеукраїнський референдум після того, як парламент проголосує земельну реформу у першому читанні.

13 листопада парламент попередньо підтримав закон про ринок землі. Згідно з законопроєктом, ринок землі пропонують відкрити з 1 жовтня 2020 року. У проєкті встановили правило, за яким до 1 січня 2024 року не допускається купівля землі юрособами, бенефіціарними власниками яких є іноземці та особи без громадянства.

Поділитись: