Київський апеляційний суд повідомив про заміну групу прокурорів у справі колишніх бійців спецпідрозділу «Беркут», обвинувачених у справі про розстріл на Інститутській в лютому 2014 року, про заміну запобіжного заходу. Відповідну постанову до суду направив генеральний прокурор Руслан Рябошапка.

Про це повідомила кореспондентка hromadske з зали суду.

Йдеться про прокурорів Олексія Донського, Ігора Земскова, Яніса Сімонова та Дениса Іванова.

«Я вперше в житті бачу, що на засідання приходять прокурори, які жодного дня не були в цій справі. Вони не обізнані з цією справою. Ми впевнені те, що тут зараз відбувається — робиться виключно для обміну», прокоментувала заміну прокурорів адвокатка родин Героїв Небесної сотні Євгенія Закревська.

Суд дозволив брати участь у засіданні двом групам прокурорів. Через технічну помилку прокурорів змінили тільки у справі щодо скарги колишніх «беркутівців» про зміну запобіжного заходу Зінченка та Аброськіна, але потім до справи додали скарги Янішевського, Маринченка та Тамтури. Таким чином суд дозволив залишитися старим прокурорам і долучитися новим до справи Янішевського, Маринченка та Тамтури.

Адвокатка Євгенія Закревська подала заяву про відвід нової групи прокурорів, а саме: Куцого, Суботіна, Шеваленка.

Колишні беркутівці проти відводу та підтримують нових прокурорів.

Зараз Київський апеляційний суд розглядає апеляційні скарги колишніх бійців спецпідрозділу «Беркут», обвинувачених у справі про розстріл на Інститутській в лютому 2014 року, про заміну запобіжного заходу.

Адвокат Стефан Решко повідомив hromadske, що він особисто реєстрував клопотання, але воно не від адвокатів, а від самих обвинувачених. Йдеться про Олега Янішевського, Сергія Зінченка та Павла Аброськіна, які перебувають під вартою, а також Сергія Тамтуру й Олександра Маринченка, які залишаються під цілодобовим домашнім арештом. Усі вони оскаржують свої запобіжні заходи.

Нагадаємо, 23 грудня на переговорах у Мінську Тристороння контактна група домовилася про обмін полонених між Україною та самопроголошеними «Л/ДНР» до кінця 2019 року.

Два джерела, дотичних до судової справи про розстріли на вулиці Інститутській в Києві, розповіли hromadske, що українська сторона планує передати бойовикам «ДНР» і «ЛНР» колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілі людей на Інститутській 20 лютого 2014 року, в межах обміну полонених. Йдеться про Олега Янішевського, Сергія Зінченка та Павла Аброськіна, які перебувають під вартою, а також Сергія Тамтуру й Олександра Маринченка, які залишаються під цілодобовим домашнім арештом.

Родини Героїв Небесної сотні звернулись до президента Зеленського з проханням не звільняти колишніх беркутівців для обміну.

24 грудня ознайомлений з питаннями обміну адвокат Валентин Рибін заявив, що Україна викреслює ексберкутівців зі списків на обмін і тим самим ставить увесь обмін під загрозу зриву.

Поділитись: