У справі вбивства Гандзюк оголосили ще одну підозру — генпрокурор

У справі щодо вбивства радниці голови Херсонської міської ради Катерини Гандзюк оголосили ще одну підозру. Про це заявив генпрокурор України Юрій Луценко.

Новим підозрюваним є громадянин на прізвище Левін (імені генпрокурор не назвав).

За словами Луценка, Левін раніше вже був засуджений разом з батьком, його батько отримав довічний термін, а син — 15 років. Його звинуватили в організації убивств та розбійних нападів на водіїв у Херсонській області.

«Загальна кількість доведених убивств — 15 чоловік. Незважаючи на це, Левін достроково вийшов за законом Савченко, але в нас є підозри, чи це було обгрунтовано», — наголосив генпрокурор.

За версією слідства, саме Левін був ключовою фігурою в організації нападу на Гандзюк.

Левін виїхав з України в день, коли поліція затримала перших підозрюваних у справі, сказав Луценко.

«Ми робимо все, щоб затримати його за міжнародними дорученнями. Але його відсутність не вплине на подальше слідство, яке близьке до юридичного доказу діяльності замовника. На сьогодні зійшлися всі розумні версії (щодо замовника убивства – ред.): ми бачимо мотив, який об’єднує і помічника народного депутата, і кримінального авторитета», — сказав генпрокурор.

У розслідуванні «Української служби швидких новин» ідеться, що справжє ім'я Левіна — Олексій Москаленко. Його своїм близьким другом називає депутат Херсонської ОДА Микола Ставицький з «Радикальної партії Олега Ляшка» — «Левін» був його помічником.

За інформацією видання, «Левін» був членом угрупування, яке незаконно вирубувало на Херсонщині ліс (до неї ж входив екс-помічник народного депутата Паламарчука Ігор Павловський, якому вже оголосили підозру).

«Левін», ідеться в розслідуванні, був залучений до «банди» через свого батька, з яким відсидів за співучасть в убивствах.

За словами керівника союзу ветеранів АТО та волонтерів Олешківського району та лідера групи «Кордон» Олександра Цегельника, саме «Левін» забезпечував силове прикриття голови Херсонської ОДА Андрія Гордєєва та голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера.

Напередодні генпрокурор Юрій Луценко заявив, що слідство встановило усіх замовників та організаторів убивства Гандзюк.

31 липня у Херсоні біля під'їзду чоловік вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного відділення. 4 листопада Катерина Гандзюк померла у лікарні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто замовив Катю Гандзюк?

Поліція затримала п'ятьох підозрюваних у нападі на Гандзюк. Четверо з них зізналися у скоєнні злочину.

Катерина Гандзюк про нападників на неї: Не сумніваюсь, що усі затримані — причетні

Поліція перекваліфікувала справу Гандзюк на закінчене умисне вбивство.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми повинні знати ім'я замовника» — наша остання розмова з Катею Гандзюк

Гандзюк критикувала обласне управління Нацполіції Херсонщини й інші органи влади. Восени 2017-го вона у дописі на Facebook звинуватила начальника Управління захисту економіки Нацполіції в області Артема Антощука у вимаганні від міської влади хабара — 3% від сум усіх підрядів і тендерів. Відтак Антощук написав заяву «заднім числом», що йому нібито пропонували хабар. А згодом правоохоронці прийшли з обшуками на роботу до самої Гандзюк.

Напад на Гандзюк сколихнув українське суспільство. Українське представництво міжнародного антикорупційного руху Transparency International закликало правоохоронців до результативного розслідування атаки на Катерину Гандзюк.