Суддя Дарницького райсуду Ольга Просалова задовольнила заяву захисника Юрія Крисіна Євгена Солодко про відвід головуючої судді Любов Леонтюк. Відтепер справу почнуть слухати спочатку.

Суддя Дарницького райсуду Києва Ольга Просалова задовольнила заяву захисника Юрія Крисіна Євгена Солодко про відвід головуючої судді Любов Леонтюк. Відтепер розгляд справи почнуть слухати із самого початку.

Про це з зали суду повідомляє кореспондентка Громадського. 

Головним обгрунтуванням заяви було те, що чоловік судді наразі фігурує у кримінальному провадженні, яке веде прокуратура, а отже може бути керованою стороною обвинувачення.

На думку ж прокуратури, чоловік судді ще не визнаний винним, крім цього діяльність родичів судді не має відношення до її об'єктивності.

За словами прокурора Олексія Донського, такі обґрунтування вже заявлялись адвокатом Василенком в попередніх вимогах про відвід. Але тоді суд не задовольнив їх. 

«Виходить, що якщо суддя в процесі принципова і рівновіддалена від сторін та на неї неможливо тиснуть, то є механізми її усунути. Ми бачили заяву. Вона не заснована на законі, вона фактично пуста», — сказав прокурор Донський.

Адвокат Крисіна Євген Солодко відмовився говорити з журналістами. Водночас, стало відомо, що він після цього засідання призупинив договір з Крисіним.

Тепер у Крисіна два адвокати — Тетяна Гнатюк та Ігор Василенко.

Раніше адвокат Крисіна намагався домовитися про скасування статті про катування.

Крисін фігурує у справі про викрадення та катування майданівців у січні-лютому 2014 року. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Викрадення майданівців, вибухівка на Прорізній і вбивство Веремія: нові деталі у справі організаторів «тітушок»

Також Крисіна три роки судили за вбивство журналіста В’ячеслава Веремія у 2014 році. В грудні 2017-го Шевченківський суд Києва дав йому 4 роки умовно. Але 13 червня Апеляційний суд скасував це рішення, змінивши вирок на 5 років тюрми.

У справі про викрадення майданівців, 16 липня Юрієві Крисіну продовжили термін тримання під вартою до 13 вересня включно. Тим самим суд задовольнив клопотання сторони обвинувачення.

Ще один фігурант справи Сергій Чемес провину визнав і активно співпрацює зі слідством. Крисін заперечує свою провину.

Що інкримінують Юрієві Крисіну та Сергієві Чемесу 

  • стаття 27 (підбурювання та пособництво у вчиненні злочину)
  • стаття 146 (незаконне позбавлення волі, викрадення людини, вчинене з корисливих мотивів, щодо двох чи більше осіб або за попередньою змовою групою осіб, або способом, небезпечним для життя та здоров'я потерпілого, або таке, що супроводжувалося заподіянням фізичних страждань, або із застосуванням зброї);
  • стаття 127 (катування з метою примусити потерпілого чи іншу особу вчинити дії, що суперечать їхній волі, вчинене повторно або за попередньою змовою групою осіб, або з мотивів расової, національної чи релігійної нетерпимості;
  • стаття 296 (хуліганство, вчинене групою осіб);
  • стаття 340 (незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів, демонстрацій).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Веремія: три роки розгляду та п'ять років тюрми для Крисіна

У разі доведення вини, їм загрожує до 10 років ув'язнення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Шкаф»: Як фігурант справи «тітушок» уникнув СІЗО

Поділитись: