Правоохоронці завершили досудове слідство у справі щодо ексочільника Одеського порту та ще трьох осіб, яких підозрюють у розкраданні з державного підприємства 21,36 млн гривень.

Про це повідомили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Слідство вели детективи Національного антикорупційного бюро. Вони встановили, що у 2015 році начальник Одеської філії «Адміністрації морських портів України» спільно з головним інженером підприємства, директорами приватних компаній та фізичною особою, наближеною до народного депутата України 7 та 8 скликань, організували за державні гроші будівництво причалу в Одеському морському торговельному порті.

Переможцем у конкурсі, попри відсутність досвіду та не відповідності умовам пропозицій, стала одна з вищевказаних компаній. Далі у день початку будівельних робіт її керівництво підписало з іншою фірмою додаткові угоди, у яких значно збільшили вартість оренди днопоглиблювального каравану.

Через це збільшилася і вартість робіт загалом. Однак посадовці АМПУ, зловживаючи своїм службовим становищем, підписали акти виконаних робіт і віддали гроші за них приватним компаніям.

Через це держава переплатила понад 21,36 млн грн.

«Оскільки ще один підозрюваний у справі — фізична особа, яка наближена до народного депутата України 7 та 8 скликань перебуває у розшуку, матеріали стосовно нього виділені в окреме провадження», — зазначили у САП.

Після ознайомлення з матеріалами справи обвинувальний акт скерують до Вищого антикорупційного суду для розгляду по суті.

19 лютого правоохоронці провели обшуки у приміщеннях Одеського морського торговельного порту та Адміністрації морських портів та їх структурних підрозділах через можливі зловживання, що завдали збитків державі.

Поділитись: