УКРАЇНА

У справі про виселення ромів з Лощинівки немає підозрюваних — правозахисник

27 червня, 2018 21:36
УКРАЇНА/У справі про виселення ромів з Лощинівки немає підозрюваних — правозахисник
Зберегти
Вигляд
У розслідуванні справи про заворушення та виселення ромів з села Лощинівка Одеської області в серпні 2016 року немає підозрюваних, справи не мають прогресу.

У розслідуванні справи про заворушення та виселення ромів з села Лощинівка Одеської області в серпні 2016 року немає підозрюваних, справи не мають прогресу.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомив президент правозахисної ромської організації Володимир Кондур.

«На сьогодні у нас по цьому три справи. Ці кримінальні справи перебувають на досудовому розслідуванні. Поки ми не маємо підозрюваних по цим справам. Справи не рухаються», — сказав Кондур.

Він наголосив, що по жодній справі, в якій постраждали представники ромської національності, «немає нічого конкретного».

За словами Кондура, лише одна справа щодо погромів таборів ромів лише одну справу кваліфікували саме за статтею 161 Кримінального кодексу (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії).

У серпні 2016 року у селі Лощинівка сталося вбивство 8-річної дівчинки, в якому підозрюють місцевого жителя ромської національності.

Після цього мешканці села вийшли на акцію протесту, яка переросла у погроми та заворушення.

До села керівництвом обласної поліції було спрямовано всього 10 поліцейських, які не могли стримати натовп. Як результат, мешканці примусово виселили ромів із села.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Погром у Лощинівці. Як розвивається конфлікт після вбивства 8-річної дівчинки — репортаж з місця події

Виселення ромів з села на Одещині було незаконним — представниця «Без кордонів».

В омбудсмена заявили, що виселення ромів під Одесою порушує міжнародне право.

У 2018 році прокуратура Одеської області вдруге припинила кримінальну справу щодо співробітників обласного управління Нацполіції, відкритого за скаргою потерпілих під час конфлікту у селі Лощинівка на Одещині у серпні 2016 року.

Більше про:
# роми
# Лощинівка
Пов`язані новини