У США кілька жінок, які працювали з бізнес-тренером та лайф-коучем Ентоні Роббінсом, звинуватили його у сексуальних домаганнях.

Про це йдеться у розслідуванні Buzzfeed, яке тривало протягом року і ґрунтується на аудіозаписах, внутрішніх документах і десятках інтерв'ю з шанувальниками коуча і людьми з його оточення.

Зокрема, дві колишні співробітниці, які працювали на Роббінса, розповіли виданню, що він сексуально домагався їх і неодноразово переслідував, після того як вони відмовили йому у зв'язку. Ще дві жінки, які працювали його помічницями, розповіли, що він вимагав, аби вони працювали з ним наодинці, коли він буде голим в номері готелю або в душі. Одна колишня співробітниця розповіла, що її звільнили, після того як вона вступила у статевий зв’язок з Роббінс за згодою. Усі ці випадки сталися в кінці 1990-х і початку 2000-х.

Крім того, двоє колишніх охоронців Роббінса розповіли, що він наказував їм шукати в натовпі привабливих жінок і брати у них номери телефонів для нього.

Сам Роббінс категорично відкидає усі звинувачення. Він також «ніколи не був навмисно голим» перед персоналом, повідомили його адвокати.

«Містер Роббінс не пам'ятає, чи був він роздягнений в різний час вдома або в готелі, коли працював, одягаючись або приймаючи душ, і чи був присутній в цей час з будь-якої причини особистий помічник», — йдеться в листі.

Аудіозаписи також свідчать про те, що Роббінс нецензурно висловлювався про жертв зґвалтування і насильства в сім'ях.

У BuzzFeed є запис, на якому Роббінс каже про жінку, яка розповіла йому про зґвалтування перед широкою аудиторією, що вона «використовує все це, щоб спробувати контролювати чоловіків».

Також Роббінс звинуватив у брехні іншу жінку, яка у 2018 році розповіла, що її чоловік був фізично й емоційно жорстоким з нею,

Він запитав: «Він терпить вас, коли ви поводитеся як божевільна ***?» «Вона бреше собі. Вона так часто це робить, що вже не бачить різниці між правдою і брехнею», - додав Роббінс.

Раніше Роббінс називав рух #MeToo виправданням для деяких жінок, щоб «спробувати додати собі значення», «атакуючи й знищуючи когось іншого». Після шквалу критики Роббінс вибачився, заявивши про «глибоке захоплення» #MeToo і пообіцявши вивчити свою власну поведінку, щоб переконатися, що він «залишається вірним ідеалам руху».

Один з них отримав лист з попередженням, що якщо він не відмовиться від того, що сказав журналістам, його життя «зміниться назавжди». Іншому було сказано, що у нього є 48 годин, щоб відмовитися від своєї історії або отримати позов, який може «легко скласти десятки мільйонів доларів». Адвокат цю людину розповів BuzzFeed, що загрози спровокували у його клієнта напад посттравматичного стресового розладу. У Lavely & Singer відповіли на це, що його клієнтові «нікого звинувачувати, крім самого себе».

Видання пише, що під час розслідування адвокатська компанія Lavely & Singer, яка представляє інтереси Роббінса, прислала загрози двом людям які говорили з журналістами, а самому BuzzFeed пригрозила судовим позовом, який буде мати «руйнівний вплив на фінансовий стан BuzzFeed і його інвесторів».

Поділитись: