У США підтвердили першу смерть від мавпячої віспи, інфікованих — майже 22 тисячі людей

Департамент охорони здоров'я округу Лос—Анджелес підтвердив смерть місцевого жителя, пов'язану із зараженням мавпячою віспою.

Про це йдеться у заяві Департаменту.

За даними медиків, у загиблої людини був серйозно ослаблений імунітет, її госпіталізували. Для захисту конфіденційності інформації про особу загиблого не публікуватимуть.

У Департаменті охорони здоров'я рекомендували людям із сильним імунодефіцитом, які підозрюють у себе зараження мавпячою віспою, якомога раніше звертатися за медичною допомогою та залишатися під наглядом фахівців упродовж нездужання.

Ймовірно, це не єдиний летальний випадок зараження мавпячою віспою у США. Наприкінці серпня Департамент охорони здоров'я штату Техас повідомив, що в районі Х'юстона помер пацієнт з цією хворобою. У нього також констатували важкий імунодефіцит. Але чи пов'язана його смерть із мавпячою віспою, має показати розслідування медиків.

За даними Центру з контролю та профілактики захворювань у США, станом на 12 вересня у Сполучених Штатах зафіксували 21 985 підтверджених випадків мавпячої віспи. У серпні Сполучені Штати оголосили спалах мавпячої віспи надзвичайною ситуацією у сфері охорони здоров’я. Це рішення дозволить залучити додаткове фінансування для боротьби з захворюванням.

Нагадаємо, перший летальний випадок мавпячої віспи у Європі зафіксували в Іспанії наприкінці липня.

Що таке мавпяча віспа?

Це віспоподібне захворювання, яке спричинюють віруси родини поксвірусів. За клінічними ознаками мавпяча віспа схожа на натуральну віспу, але в більшості випадків перебіг її набагато легший.

У період проникнення до організму віспа мавп супроводжується сильним головним болем, гарячкою, збільшенням лімфатичних вузлів, болем у спині та м'язах, слабкістю тощо. Такі симптоми можуть тривати до 5 днів, потім починається період висипання. У більшості випадків висипає спочатку обличчя, потім інші частини тіла.

Вірус віспи мавпи передається від тварини до людини, рідше — від людини до людини. Для цього потрібен тісний контакт, тож у зоні ризику перебувають члени однієї родини та медпрацівники.

Під час останнього спалаху більшість випадків зараження фіксують поміж чоловіків, які мають секс із чоловіками, людей із кількома сексуальними партнерами, а також людей у дотичних групах ризику. ВООЗ застерігає від стигматизації, маргіналізації та дискримінації груп населення, які можуть постраждати через мавпячу віспу.

Загалом вірус поширений серед тварин у низці районів Центральної та Західної Африки. Медики фіксували випадкові спалахи мавпячої віспи серед місцевих та мандрівників, тож таке масове поширення в інших країнах є нетиповим. В Україні наразі про зафіксовані випадки не повідомляли.