У Сполучених Штатах почалися випробування ліків, які можуть не лише лікувати коронавірусну хворобу, а й запобігати її виникненню в організмі. Йдеться про суміш антитіл до COVID-19, яку розробила американська фармацевтична компанія Regeneron Pharmaceuticals Inc.

Про це повідомляє CNN.

Як зазначає компанія, свій «коктейль із антитіл» до COVID-19 вона випробує на чотирьох категоріях людей: яких ушпиталили з коронавірусною хворобою; які мають симптоми хвороби, але не ушпиталені; здорових людей із високим ризиком зараження коронавірусом; і здорових людей, які мали тісний контакт із людиною з COVID-19.

«Ми створили унікальний антивірусний коктейль із антитіл, які мають потенціал як запобігати коронавірусній інфекції, так і лікувати її, а ще випереджати "вивільнення" вірусу, що є важливою засторогою у світлі нинішньої глобальної пандемії», — зазначив співзасновник і глава Regeneron Джордж Янкопоулос.

Для свого «коктейля» науковці компанії використали два види антитіл, після чого масштабували їх і перетворили в ліки. Зазначимо, що йдеться не про вакцину — суміш антитіл не надає постійного захисту від хвороби. Утім вони все ж створюють певний пасивний імунітет і можуть бути створені швидше за вакцину від COVID-19, зазначає CNN.

Нагадаємо, ще в травні американська компанія Moderna Inc повідомила про успіх під час перших випробувань вакцини проти коронавірусної хвороби COVID-19.

Раніше Європейське агентство з лікарських засобів спрогнозувало, що вакцина проти коронавірусного захворювання COVID-19 за «оптимістичним сценарієм» буде готова в наступному році.

Поділитись: