У США створили електронний пластир для лікування хронічних ран
Американські інженери створили активний пластир для хронічних ран, щовивільняє ліки вразі потреби. Для відстеження стану рани пластир оснащений датчиками температури таpH, атакож мікроконтролером для обробки даних.
Американські інженери створили активний пластир для хронічних ран, що вивільняє ліки в разі потреби. Для відстеження стану рани пластир оснащений датчиками температури та pH, а також мікроконтролером для обробки даних.
Статтю про розробку опублікували в журналі Small.
Пластир складається з двох основних шарів. У безпосередньому контакті з раною знаходиться шар гідрогелю, в якому рівномірно розподілені сферичні полімерні частинки з антибіотиком цефазоліном. Цей полімер здатен вивільнювати ліки, якщо його тепература сягне 37 градусів Цельсія.
Другий шар містить електроніку, що керує вивільненням ліків: на гнучкій полімерній підкладці розташовані датчики pH і температури та нагрівач.
Дані з датчиків зчитуються та обробляються за допомоги невеликого модуля з мікроконтролером, який з’єднується з електродами пластиру та закріплюється на шкірі поруч з ним.
Інженери вибрали в ролі маркера інфікування рани — рівень pH в ній. При нормальному загоєнні, pH має перебувати в межах від 5,5 до 6,5, але якщо рана інфікована — він буде вищим.
При досягненні критичного pH нагрівач збільшує температуру гідрогелю та змушує капсули вивільняти антибіотик, який потім потрапляє на поверхню рани.
Схема пристрою і принцип його роботи Pooria Mostafalu et al./Small, 2018
Інженери провели кілька лабораторних тестів, зокрема підтвердили здатність пластиру відстежувати зміни pH, викликані присутністю золотистого стафілокока. Крім того, випробування на людських клітинах-кератиноцитах показали, що пластир для них не токсичний.
Раніше ми розповідали про те, як вчені розробили 3D-друковані мікроголки, що розчиняються під шкірою та випускають в організм ліки. Ін'єкції такими голками є абсолютно безболісними.
- Поділитися: