У США збанкрутував банк, який кредитував стартапи Кремнієвої долини
Збанкрутував один із найвідоміших кредиторів у світі технологічних стартапів, американський Silicon Valley Bank («Банк Кремнієвої долини»).
Про це повідомив The New York Times.
Видання зазначає, що 10 березня Федеральна корпорація страхування вкладів узяла під контроль активи банку. Банкрутство банку є другим за величиною в історії США та найбільшим після фінансової кризи 2008 року.
«Цей крок поставив під контроль регулятора майже 175 мільярдів доларів депозитів клієнтів. Хоча стрімке падіння 16-го за величиною банку країни викликало спогади про глобальну фінансову паніку півтора десятиліття тому, воно не відразу викликало побоювання щодо масштабного руйнування фінансової індустрії чи світової економіки», — зауважили в NYT.
ЗМІ пише, що банкрутство Silicon Valley Bank сталося за два дні після того, як фінустанова екстрено вжила заходів для обробки запитів на зняття коштів. Стрімке падіння вартості інвестиційних активів банку шокувало Волл-стріт і вкладників, спричинивши падіння акцій.
Банк, активи якого становили 209 мільярдів доларів на кінець 2022 року, працював із фінансовими консультантами до ранку 10 березня, щоб знайти покупця, повідомив у коментарі NYT співрозмовник, якому відомо про перемовини.
«Попри те що проблеми, з якими стикається Silicon Valley Bank, є унікальними для нього, "фінансова інфекція", схоже, поширилася частиною банківського сектора. Це спонукало міністерку фінансів Джанет Єллен публічно запевнити інвесторів, що банківська система є стійкою», — пише ЗМІ.
Інвестори вже відмовилися від акцій так званих аналогів Silicon Valley Bank, включно з First Republic, Signature Bank і Western Alliance. Багато з цих фінансових установ обслуговують клієнтів-початківців і мають схожі інвестиційні портфелі.
Що сталося з банком?
Як пише видання, Silicon Valley Bank був наповнений готівкою від успішних стартапів, які залучили багато грошей від венчурних капіталістів. Фінустанова, мовляв, зробила те, що роблять усі банки: тримала «на руках» частину депозитів, а решту інвестувала з надією отримати прибуток.
Зокрема, банк розмістив значну частку депозитів клієнтів у довгострокові казначейські облігації та іпотечні облігації, які обіцяли незначні стабільні прибутки за низьких процентних ставок.
«Це добре працювало роками. Депозити банку подвоїлися до 102 мільярдів доларів на кінець 2020 року з 49 мільярдів доларів у 2018-му. За рік, у 2021-му, у його скарбниці було 189,2 мільярда доларів, оскільки під час пандемії стартапи та технологічні компанії отримували шалені прибутки», — зазначає NYT.
Однак банк купив величезну кількість облігацій безпосередньо перед тим, як Федеральна резервна система почала підвищувати відсоткові ставки трохи більше як рік тому. Це могло не мати значення, якби клієнти банку не вимагали повернення своїх грошей.
«Але через те, що потік фінансування стартапів сповільнився одночасно зі зростанням відсоткових ставок, клієнти почали знімати дедалі більше грошей», — пише видання.
- Поділитися: