У США зупинили виробництво вакцини AstraZeneca після того, як на заводі зіпсували 15 млн доз іншого препарату
У Балтиморі на заводі Emergent BioSolutions зупинили виробництво вакцини, розробленої AstraZeneca. Зробили це після того, як місяць тому на підприємстві переплутали складові двох препаратів і зіпсували 15 мільйонів доз вакцини Johnson & Johnson.
Про це повідомляє New York Times.
Міністерство охорони здоров'я США передало завод під управління компанії Johnson & Johnson — тепер там виготовлятимуть лише її вакцину.
Таке рішення ухвалили після того, як наприкінці лютого на цьому заводі один або декілька співробітників переплутали складові препаратів AstraZeneca та Johnson & Johnson. Через це зіпсували 15 мільйонів доз вакцини Johnson & Johnson. Жодна з цих доз не потрапила до людей.
Федеральні чиновники стурбовані тим, що цей інцидент може підірвати довіру громадськості до вакцини та не дозволить прискорити вакцинацію у країні. Адже президент США Джо Байден хоче до кінця травня вакцинувати всіх дорослих американців.
AstraZeneca, вакцину якої ще не затвердили у США, повідомила, що співпрацюватиме з американською владою, щоб знайти інший майданчик для виробництва вакцини у Штатах.
Водночас на заводі Emergent повідомили, що продовжують виробляти AstraZeneca до того часу, поки не отримають зміненого контракту від американського уряду.
Що відомо про вакцину від Johnson & Johnson?
Її препарат, на відміну від AstraZeneca, вже схвалили у США. Також вакцину затвердили у Європейському Союзі та Всесвітній організації охорони здоров'я. Для вакцинації однієї людини потрібна лише одна доза цього препарату. Ще одна з переваг цієї вакцини — можливість зберігати у звичайному холодильнику.
Результати клінічних випробувань у США, Південній Африці та країнах Латинської Америки показали, що вакцина ефективна у протидії коронавірусу для людей від 18 років. У цьому дослідженні взяли участь понад 44 тисячі людей: половина з них отримала одноразову дозу вакцини, а інша половина — плацебо. Люди не знали, вводили їм вакцину чи плацебо.
Дослідження показало, що кількість симптоматичних випадків інфікування знизилася вже за 2 тижні. Так, симптоми були у 116 пацієнтів, яким ввели вакцину, а також у 348 пацієнтів, які отримали плацебо. Це означає, що препарат має ефективність у 67%.
- Поділитися: