У Сполучених Штатах Америки із федеральної в'язниці звільнили росіянку Марію Бутіну, яку засудили за лобістську діяльність без реєстрації.

Про це повідомляє телеканал NBC.

Повідомляється, що Бутіну перевели в міграційний центр Маямі, звідки 26 жовтня її мають депортувати до Росії.

Нагадаємо:

  • У липні 2018 року у Вашингтоні затримали громадянку Росії Марію Бутіну за підозрою у «проникненні в американську політичну організацію». У США велике журі пред’явило два звинувачення росіянці: у змові та діяльності як іноземного агента з метою впливу на американську політику. Також повідомлялося, що Бутіна контактувала з чиновником Мінфіну США.
  • США росіянку, відому як активістку за носіння короткоствольної зброї з організації «Право на зброю», звинуватили у спробі організувати «неофіційний канал зв'язку» між Республіканською партією і Кремлем в передвиборний період 2015-2016 років. Вона імовірно діяла разом з заступником голови Центробанку Росії Олександром Торшиним.
  • За версією звинувачення, Бутіна працювала в інтересах Торшина, намагаючись лобіювати інтереси Росії через Національну стрілецьку асоціацію, що має великий вплив на американську політику.
  • Суд у Вашингтоні засудив росіянку Марію Бутину, яку обвинувачували в агентурній діяльності на користь Кремля, до 18 місяців позбавлення волі. Адвокати просили 9 місяців.
Поділитись: