Десятки тисяч людей рушили ходою через центр Лондона, вимагаючи референдуму щодо угоди про вихід Великої Британії з Європейського Союзу.

.Як повідомляє ВВС, протестувальники хочуть, аби влада визначила і врахували думки британців щодо умов Brexit, про які домовився прем’єр-міністр Борис Джонсон. До маршу приєднався і мер Лондона Садік Хан.

Організатори маршу також просять людей підписати листа британському прем’єру і парламентарям, а також лідерам ЄС і членам Європейського парламенту з проханням дозволити провести другий референдум щодо Brexit.

Хода почалася рівно опівдні з Парк-Лейн і рушила в напрямку Вестмінстера, де засідає британський парламент.

Нагадаємо,19 жовтня Парламент Британії вперше за 37 років зібрався у вихідний, аби вирішити долю нової угоди про Brexit, якої раніше досягнув прем'єр-міністр Борис Джонсон з лідерами ЄС.

Раніше парламент ухвалив закон, який зобов’язує Бориса Джонсона продовжити термін Brexit до 31 січня 2020 року, якщо до 19 жовтня (включно) парламент не ухвалить угоду про вихід із ЄС.

Якщо Джонсон відмовиться дотримуватися закону, на нього можуть подати до суду.

Раніше в Європарламенті вже заявили про незгоду з останньою пропозицією Джонсона щодо Brexit.

Водночас Джонсон раніше заявляв, що не буде просити Європейський Союз про відтермінування Brexit.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Поділитись: